14:35 11.03.2024

Послуги експлуатації житлової та комерційної нерухомості в Україні подорожчали до 20% з початку війни - керівник платформи R-Class

2 хв читати

Складові обслуговування житлової та комерційної нерухомості в Україні подорожчали до 20% з початку війни, повідомив керівник комплексної платформи R-Class з управління нерухомістю Іван Петюх.

"Витратні матеріали подорожчали до 20%, вартість техобслуговування інженерних систем (ліцензійними сторонніми компаніями) - орієнтовно на 10%", - сказав він.

Як основні складнощі, з якими зіткнулася R-Class у 2022-23 рр., Петюх назвав непередбачені перебої в постачанні електроенергії, тепла та води. За його словами, у зв'язку з цим компанія приділяє системну увагу підвищенню енергоефективності та енергонезалежності. Крім утеплення фасадів фахівці R-Class забезпечили й організували безперебійність електропостачання об'єктів шляхом резервування електричних потужностей із різних ліній підключень від міста, встановлення додаткових дизель-генераторів (потужністю від 15 до 160 кВт), встановлення джерел безперебійного живлення (потужністю від 12 кВт); впровадили резервну систему водопостачання/водовідведення.

Керівник R-Class також зазначив, що оптимізувати витрати на комунальні послуги та збільшити термін експлуатації будівель допомагає впровадження новітніх технологій. За його словами, заощаджувати енергоресурси дають змогу автоматизовані системи теплоспоживання, що розподіляють теплоносій залежно від поточних запитів споживача та зовнішньої температури повітря; система рекуперації повітря; автоматична система газоаналізу в приміщеннях паркінгу, що вмикає/вимикає припливно-витяжну вентиляцію залежно від загазованості повітря; новітні системи кондиціювання повітря (VRV-системи), що дають змогу обігрівати приміщення за зовнішньої температури до -15 на додачу до загальноприйнятої водяної системи кондиціювання повітря (VRV-системи).

Комплексна платформа R-Class з управління та розвитку нерухомості, що працює на ринку з 2008 року, обслуговує понад 300 тис. кв. м. нерухомості. Серед об'єктів - БЦ HILLFORT, БЦ "Михайлівська, 7", ЖК "Покровський Посад", ЖК "Nobel" та ін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Акціонери Ferrexpo на річних зборах відхилили низку пропозицій ради, а незалежні акціонери знову не схвалили переобрання Лісовенка директором

EVA планує відкриття салонів краси на базі магазинів нового формату EVA BEAUTY

Графіки погодинних відключень е/е через дощі застосовуватимуться в п'ятницю цілодобово - "Укренерго"

Девелопери житла враховують нові вимоги до інклюзивності в майбутніх проєктах і адаптують уже збудовані об'єкти

"Укрнафта" підвищила дебіт родовища на 17% за рахунок застосування нової технології

Комісія Ради вважає економічно необґрунтованою спробу передати БЦ "Гулівер" в управління АРМА

Стефанчук поки що скептично ставиться до економічного бронювання від мобілізації

Низка державних компаній хочуть стати корпораціями – Мінекономіки

Укрексімбанк здійснив зміни у правлінні

Зниження активності СЕС через щільну хмарність не дозволило зменшити час застосування обмежень е/е - "Укренерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА