Інтерфакс-Україна
18:48 25.03.2024

Агросектор потребує прискорення процесу бронювання робітників - ВАР

2 хв читати

В Україні розгортається весняна посівна кампанія, проте в низці регіонів не вистачає працівників для виходу в поля, повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук в ефірі Єдиного національного телемарафону.

"В Україні третій рік поспіль триває війна. Через масову мобілізацію агросектор відчуває нестачу кадрів, адже в сільських місцевостях населення активно мобілізували з перших днів війни. Під час весняної та осінньої посівних кампаній, жнив, коли відбуваються піки виходів у поля, людей не вистачає. Ми вболіваємо за це питання в контексті нового закону про мобілізацію, де мають бути враховані потреби агробізнесу", - наголосив він.

Марчук нагадав, що бронювання в агросекторі існує, проте процес займає багато часу. Від моменту подачі документів до бронювання проходить один-два місяці. Відповідно, у цей час людина може бути мобілізована, але ж на її роботу розраховують на агропідприємстві.

"В Україні розроблявся проєкт електронного бронювання, яке має займати один-два дні. Дуже очікуємо на його ухвалення", - зазначив представник ВАР.

Він також зазначив, що, окрім дефіциту працівників, в агросекторі гостро відчувається нестача фінансів.

"Нестача фінансування також відчутно вплине на майбутній врожай, тому агровиробники будуть менше вносити добрива та засоби захисту рослин. Якщо торік Україна зібрала понад 80 млн тонн урожаю, то цьогоріч валовий збір зернових та олійних прогнозується не більше ніж 75 млн тонн", - констатував Марчук.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ІМК у 2024р отримав чистий прибуток $54,5 млн

Україна в 2024/25 МР експортувала 494 тис. тонн цукру – "Укрцукор"

Мінекономіки та парламентський комітет розширять перелік локалізованих товарів через звернення виробників

Експорт зерна з початку 2024/25 МР відстає на 6 млн тонн від минулорічного - Мінагрополітики

Мінекономіки та EMF мають намір створити дорадчу раду з питань житлового фінансування в Україні

Аграріям в 2025р планують повернути в роботу 65 тис. га розмінованих сільгоспугідь – перший замміністра агрополітики

Виробники ще 25 видів продукції долучаться до політики локалізації – депутат

Основним позитивом весняної посівної кампанії-2025 є сталість роботи аграріїв – міністр агрополітики

Revolut веде перемовини з НБУ про отримання банківської ліцензії

Експорт агропродукції у квітні скоротився на 23,4%, ріст продемонстрували тільки рослинні олії - УКАБ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА