23:33 26.03.2024

Світовий банк затвердив кредит DPL для України $1,5 млрд

3 хв читати
Світовий банк затвердив кредит DPL для України $1,5 млрд

Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила у вівторок для України новий кредит у рамках позики на політику розвитку (DPL) у розмірі $1,5 млрд, йдеться у повідомленні банку.

"Незважаючи на величезні виклики, Україна здійснює складні реформи з огляду на своє беззаперечне майбутнє в Європейському Союзі та довгострокове процвітання країни", - наводяться в релізі слова віце-президента СБ у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонелли Бассані.

За її словами, банк високо оцінює і продовжує підтримувати українську владу за ці зусилля, які дозволили зберегти макроекономічну стабільність та здатність надавати необхідні послуги своїм громадянам.

"Світовий банк та міжнародні партнери продовжуватимуть надавати підтримку, щоб допомогти українському народу у реконструкції та відновленні своєї країни та економіки", - зазначила Бассані.

Уточнюється, що ця позика "Основи зростання" фінансується через Цільовий фонд ADVANCE Ukraine ($984 млн), підтриману Міністерством фінансів Японії, а також під гарантії уряду Великобританії ($516 млн).

Вказується також, що ця позика є першим із запропонованих двох кредитів, розроблених для підтримки реформ законодавства України, необхідних для зміцнення основ економічної політики та посилення макрофінансової стабільності.

"Фокусуючись на стимулюванні критично важливої конкуренції, зміцненні фінансового сектора, енергетичних ринків, торгівлі та фіскальних реформ – дана позика покликана підтримати потенціал зростання України шляхом збільшення приватних інвестицій та підвищення продуктивності", – йдеться у релізі.

Згідно з ним, нинішня позика складається з двох компонентів. Перший спрямований на зміцнення основ економічної політики для сприяння структурним зрушенням у напрямку сталого зростання. Він підтримує реформи, спрямовані на посилення корпоративного управління державними підприємствами, забезпечення фінансово стійкого та ефективного переходу до зеленої енергетики, спрощення надання кредитів приватному сектору, особливо у сільському господарстві, а також приведення митного законодавства України у відповідність до законодавства ЄС.

Другий компонент спрямований на посилення макрофінансової стабільності з метою створення сприятливих умов розвитку. Цей компонент підтримує реформи, спрямовані на зміцнення потенціалу внутрішніх надходжень, покращення нагляду за ринком капіталу та захист від корупційних ризиків у сфері державних закупівель.

СБ нагадав, що інші його поточні проекти для України включають екстрене фінансування у сферах охорони здоров'я, транспорту, енергетики, житловому секторі та сільському господарстві. У цих проектів ресурси партнерів мобілізуються з урахуванням гнучкої структури, що дозволяє швидко розподіляти кошти. У разі потреби проекти можуть масштабуватися, коли з'являється додаткове фінансування.

Як повідомлялося, представники Нацбанку на прес-конференції 14 березня спрогнозували надходження до кінця квітня зовнішнього фінансування в обсязі $10 млрд або більше, що дозволить відновити резерви, тоді як до цього з початку року Україна отримала лише $1,2 млрд. що таке неритмічне зовнішнє фінансування не призведе до якихось шоків на валютному ринку.

Минулого тижня Україна вже отримала перший транш EUR4,5 млрд від ЄС за програмою Ukraine Facility, $1,5 млрд – від Канади та $230 млн – від Японії через Світовий банк. Крім цього, у вівторок в Україну надійшло від МВФ $880 четвертого траншу за програмою розширеного фінансування EFF млн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Український ритейл аналізує раціональність імпорту електроенергії

Суд за клопотанням ФГВФО заарештував гроші та майно Жеваго на всіх рахунках у межах забезпечення позову у справі "ФіК" на 46 млрд грн

Банкіри очікують збереження Нацбанком облікової ставки 13% через прискорення інфляції

"Нафтогаз" має ресурс для електрогенерації з суттєвим запасом - голова компанії

ЄБА, AmCham і "Укртютюн" закликали парламент підтримати урядову версію законопроєкту про тютюнові акцизи

Орбіта КШЕ поповнилася БФ DefDev та ГО Kyiv Global Outreach - президент КШЕ

"УкрАвто Груп" у рамках ребрендингу уніфікує назви своїх автосервісних центрів

"Укренерго" в середу весь традиційний робочий день планує застосовувати лише одну чергу відключень

Україна презентувала проєкт "Велика приватизація — 2024"

Нафту підсанкційного "ЛУКОЙЛа" в транзиті до Європи замінив ресурс інших власників, він залишається стандартним – голова "Нафтогазу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА