Інтерфакс-Україна
19:15 03.04.2024

ENTSO-E схвалило приєднання "Укренерго" до європейського ITC-механізму з 1 липня

2 хв читати
ENTSO-E схвалило приєднання "Укренерго" до європейського ITC-механізму з 1 липня

Європейська мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E схвалила приєднання НЕК "Укренерго" до європейського ITC-механізму з компенсації втрат при транзиті е/е з 1 липня 2024 року.

"Я отримав позитивне повідомлення від наших колег з ENTSO-E, які схвалили приєднання "Укренерго" до ITC-механізму з 1 липня. Цей механізм діє в Європі та забезпечує операторам енергосистем прозорий і зрозумілий принцип компенсації витрат за використання міждержавних інтерконекторів при транзиті електроенергії", - зазначив глава компанії Володимир Кудрицький у середу на своїй сторінці у фейсбуці.

За його словами, з 1 липня інфраструктурні витрати й технологічні втрати в українській магістральній мережі під час транзиту е/е з європейських країн компенсуватимуть оператори енергосистем ENTSO-E. "Укренерго" також оплачуватиме свою частку за транзит української електрики мережами країн-сусідів.

"Розмір такої компенсації залежатиме від річних обсягів транзитної е/е, яка "пройшла" українською мережею. Чим він більший, тим більші кошти ми зможемо отримати для подальшого розвитку енергетичної інфраструктури", - пояснив CEO.

Як зазначив Кудрицький, приєднання до ITC-механізму стало можливим після того, як український системний оператор набув повноправного членства в ENTSO-E. З січня цього року українські експортери й імпортери отримали рівні умови для торгівлі е/е з країнами ЄС.

"Приєднання "Укренерго" до європейського ITC-механізму назавжди прибрало привід для довготривалих судових суперечок на українському ринку електроенергії щодо того, хто має покривати інфраструктурні витрати при міждержавних обмінах", - написав CEO.

Крім того, НЕК отримає ще одне джерело коштів, які зможе спрямувати на розвиток українських міждержавних ліній електропередачі, додав Кудрицький.

Як повідомлялося, ЕNTSO-E збільшила з 1 грудня 2023 р. дозволену потужність для імпорту е/е з Європи в Україну і Молдову з 1200 МВт до 1700 МВт. Потужність для експорту з України та Молдови в Європу, в зону ЕNTSO-E, з 1 березня 2024 р. становить 550 МВт. За Молдовою обмежень немає.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Банки Укрсиб та Креді Агріколь проведуть техроботи 24 та 27 травня перед зниженням P2P ліміту до 100 тис. грн

Власник "Парусу" та готелю "Україна" Кріппа може купити Міжнародний виставковий центр

Співвласники Enzym Group та Kormotech, родина Вовк створила Міжнародну наглядову раду для глобальної експансії бізнесу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА