15:05 25.04.2024

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

1 хв читати
НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

Національний банк України (НБУ) анонсував низку кроків з валютної лібералізації найближчими тижнями, з огляду на досить комфортний рівень міжнародних резервів, контрольовану ситуацію на валютному ринку та очікування подальшого надходження міжнародної допомоги.

"Наразі ми бачимо підстави для того, щоб завершити перший етап (стратегії пом'якшення валютних обмежень - ІФ-У), який передбачає певні послаблення щодо нових дивідендів, скасування заборони, відповідно, на імпорт послуг і валютну лібералізацію щодо можливості обслуговування старих боргів", - сказав голова НБУ Андрій Пишний на пресбрифінгу в четвер.

Голова НБУ додав, що наразі Нацбанк перебуває на етапі фіналізації та остаточного калібрування цих рішень, про які регулятор має намір оголосити найближчим часом.

"Вони (валютні послаблення) будуть узгоджуватися зі стратегією пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу і повернення до інфляційного таргетування. Ці кроки вже враховано в оновленому макроекономічному прогнозі, який передбачає збереження міжнародних резервів цього та наступного року на рівні, близькому до поточного", - зазначив Пишний.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ощадбанк придбав облігації нового випуску "Нової пошти" на 650 млн грн

"Нафтогаз" і Міноборони почали формування незалежної НР в "Укртатнафті"

Шмигаль доручив Міненергетики та "Укренерго" розробити проєкт постанови щодо справедливих графіків відключень споживачів від електроенергії

Україна виконала всі структурні маяки до очікуваної наприкінці травня місії МВФ щодо 4-го перегляду програми EFF - заступниця міністра фінансів

Тимчасова комісія КМДА щодо "Київміськбуду" запропонує владі докапіталізувати будкомпанію

Зростання реального ВВП України у квітні-2024 сповільнилося до 4,1% - ІЕД

"Укренерго" відмовилося від обмеження енергопостачання з 11:00 до 17:00 вівторка через сонячну погоду

NovaPay конкуруватиме з банками за зарплатні картки

Попит на зарядні станції в мережі "Епіцентр" зріс більш ніж увосьмеро

"Метінвест" у I кв. скоротив виробництво сталі на 4%, коксу на 11%, наростив окатишів майже на третину

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА