20:53 07.05.2024

Кабмін пропонує ВР ратифікувати Угоду про вільну торгівлю з Туреччиною

2 хв читати
Кабмін пропонує ВР ратифікувати Угоду про вільну торгівлю з Туреччиною

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді ратифікувати Угоду про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Поліпшення умов роботи для українських підприємців - це розширення можливостей для експорту. Сьогодні уряд затвердить і передасть до парламенту законопроєкт щодо ратифікації Угоди про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною", - сказав Шмигаль на засіданні уряду у вівторок.

За словами прем'єра, буде скасовано мита на значну кількість українських товарів, зокрема на 93% промислових товарів.

"Туреччина серед п'ятірки наших основних торговельних партнерів. Тому угода створює нові можливості для українського бізнесу", - наголосив Шмигаль.

Як уточнило Мінекономіки, угода передбачає, зокрема, скасування Туреччиною ввізних мит на близько 93,4% промислових товарів і 7,6% сільськогосподарських товарів з України. Після закінчення дії перехідних періодів (три-сім років) Туреччина скасує ввізні мита ще для 1,5% промислових товарів і 28,5% сільськогосподарських товарів.

Україна зі свого боку скасує ввізні мита на близько 56% промислових товарів й 11,5% сільськогосподарських товарів.

Після закінчення дії перехідних періодів (два-п’ять років для промислових товарів, два-десять років для сільськогосподарських товарів) Україна скасує ввізне мито ще для 43,2% промислових товарів і 53,7% сільськогосподарських товарів.

Загалом, додали в Мінекономіки, положення угоди охоплюють торгівлю товарами та послугами, застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед для визначення походження товарів, права інтелектуальної власності, застосування санітарних і фітосанітарних заходів, скасування технічних бар'єрів у торгівлі, е-комерцію, митне співробітництво, комерційну присутність підприємств, а також застосування захисних заходів.

Після ратифікації парламентами країн угода набуде чинності через два місяці після отримання підтвердження завершення внутрішньодержавних процедур останньою зі сторін.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА