Інтерфакс-Україна
17:21 31.05.2024

Кабмін встановив із 1 червня тариф на е/е для населення в 4,32 грн/кВт-год - перший заступник голови енергокомітету Ради

2 хв читати
Кабмін встановив із 1 червня тариф на е/е для населення в 4,32 грн/кВт-год - перший заступник голови енергокомітету Ради

Кабінет Міністрів України встановив з 1 червня 2024 року тариф на електроенергію для населення розміром 4,32 грн/кВт-год (з ПДВ), що на 64% більше за нинішній тариф 2,64 грн/кВт-год (з ПДВ).

Раніше оприлюднену інформацію про це першого заступника голови енергокомітету Верховної Ради Олексія Кучеренка підтвердило Міністерство енергетики України.

За його даними, 4,32 грн/кВт-год є єдиною фіксованою ціною для побутових споживачів (населення), встановленою до 30 квітня 2025 року.

Водночас протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024-го до 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, на рівні 2,64 грн/кВт-год (за умови споживання ними в цей період до 2 тис. кВт-год електроенергії на місяць), а понад цей показник е/е сплачується за новим тарифом 4,32 грн/кВт-год.

При цьому "нічний тариф" (при встановленому відповідному двозонному лічильнику) становитиме 2,16 грн за кВт-год.

"Підвищення тарифу - це складний, але необхідний крок. Мета - не залишитися без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об'єктів енергетики з боку ворога триватимуть, і маємо задіяти всі можливі ресурси", - наводяться в повідомленні слова глави Міненерго Германа Галущенка.

"Державна підтримка має бути справедливою і спрямованою на тих, хто справді її потребує. Ті, хто не може дозволити оплачувати послуги з електропостачання за новим тарифом, отримуватимуть допомогу від держави - адресні субсидії", - зазначив він.

За оцінкою міністерства, за середнього щомісячного споживання електроенергії обсягом 170 кВт-год платіжка за електроенергію зросте на 285 грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністр фінансів США закликав МФО співпрацювати з Американсько-Українським інвестфондом відновлення

Американцям потрібно $839 тис. для фінансового комфорту - опитування

ЄІБ надасть Укргазбанку кредити на суму EUR120 млн для підтримки МСП та реалізацію енергопроєктів

"Енергоатом" та Westinghouse на URC фіналізували домовленості про виробництво в Україні ядерного палива за американською технологією

ЄІБ надасть Ощадбанку кредит на EUR50 млн для енергопроєктів

Укрексімбанк та SACE (Італія) підписали Меморандум про взаєморозуміння для розвитку міжнародного співробітництва

ЄІБ розширив грантові програми для зміцнення енергетичної стійкості громад загальним бюджетом біля EUR40 млн

ЄС надав новий пакет підтримки України в EUR600 млн

Україні після перегляду квот на поставки пшениці до ЄС потрібно знайти нові ринки для 3,2 млн тонн, допомогти могло б ЕКА – думка

Трейдери в 2024/25 МР не експортували з України 16,2 млн тонн зерна, загроз для внутрішньої продовольчої безпеки немає - УЗА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА