Інтерфакс-Україна
10:55 06.06.2024

Газопоршнева установка обійдеться в EUR1-1,1 млн/МВт, її окупність – три-шість років - директор Центру досліджень енергетики

2 хв читати
Газопоршнева установка обійдеться в EUR1-1,1 млн/МВт, її окупність – три-шість років - директор Центру досліджень енергетики

Окупність газопоршневих двигунів, що набувають популярності в бізнесу в умовах нестабільного енергопостачання, становить від трьох до шести років залежно від потужності та комплектації, а їхня вартість разом з установкою - близько EUR1-1,1 млн/МВт, повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

"Абсолютно нормальна окупність – три-чотири роки залежно від типів обладнання. П’ять-шість років – це якщо хочеться, так би мовити, по-багатому – мегаякісно, з запасом потужності й так далі. Це про газопоршневі двигуни. Якщо казати про турбіни, то вікно окупності – п’ять-вісім років. Знов-таки, залежить від типу та потужності обладнання і режимів використання", - сказав Харченко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, вартість газотурбінної установки плюс встановлення становить близько EUR800 тис./МВт, для газопоршневого двигуна це приблизно EUR1-1,1 млн/МВт.

"Звісно, є певні відхилення, бо в когось газ буде за 30 метрів, а в когось – за кілометр, і треба тягнути трубу. В когось електрична підстанція під боком, а в когось, знов-таки, за пару кілометрів, і треба прокласти кабель", - описав ситуацію директор ЦДЕ.

При цьому він зазначив, що бізнесу в умовах відключень е/е вкрай важливо мати резервні джерела живлення, навівши конкретний приклад, який мотивував підприємство встановити газопоршневі двигуни.

"Є завод, у нього є певна продукція, яка потребує безперервного циклу роботи. Якщо вони не будуть готові до вимкнень електрики, а її вимкнуть, то буде втрачений результат піврічної праці. Їм набагато дешевше купити й поставити для себе два газопоршневі двигуни по 3,5 МВт. Коли є електрика – використовувати їх, продаючи ресурс та певні послуги в мережу, коли немає – використовувати для себе", - пояснив Харченко.

Він додав, що зараз, коли розпочався відпуск прайскепів (згідно з останнім рішенням, НКРЕКП з 31 травня підвищила price caps на РДН та ВДР на 20-130% та балансуючому ринку на 21-106% - ІФ-У), ціна на ринку електроенергії вже вища за собівартість її виробництва на газопоршневому двигуні середньої потужності від 2 до 5 МВт, яка становить орієнтовно 4,5 грн/кВт-год. При цьому він звернув увагу, що бізнес, крім ціни на ринку, платить ще й за транспортування е/е.

"Із власною генерацією цих витрат немає. Це ваша установка, вона стоїть у вас на території, ви економите", - навів переваги експерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

ЄБРР надав ПриватБанку та Укргазбанку гарантії для залучення EUR900 млн кредитів

Покупці житла преміум-класу віддають перевагу унікальним концепціям у поєднанні з автономністю та безпекою – девелопери

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА