15:52 24.06.2024

"Укрнафта" стала лідером видобувної галузі з доходом 95,17 млрд грн за 2023 р.

2 хв читати
"Укрнафта" стала лідером видобувної галузі з доходом 95,17 млрд грн за 2023 р.

ПАТ "Укрнафта" за підсумками 2023 року стало лідером видобувної галузі, збільшивши дохід, як порівняти з попереднім роком, у 2,3 раза - до 95,17 млрд грн, повідомила компанія на своєму сайті в понеділок із посиланням на Opendatabot.

Згідно з оприлюдненими даними, дохід "Укрнафти" становив 26,1% від сукупного доходу усієї провідної десятки представників видобувної промисловості. Крім того, товариство також отримало найбільший прибуток серед компаній-лідерів 25,74 млрд грн.

"Результати 2023 року надали змогу "Укрнафті" посісти також перше місце за виручкою серед підприємств групи "Нафтогаз", - зазначив, своєю чергою, директор Сергій Корецький, слова якого наводяться в повідомленні.

Як поінформували в Opendatabot, дві державні компанії в особі "Укрнафти" та АТ "Укргазвидобування" за підсумками 2023 року заробили більше половини всього доходу "десятки" лідерів видобувної промисловості - 189 млрд грн, або 51,8%.

Як повідомлялося, "Укрнафта", у якій НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція, оголосила, що за підсумками 2023 року одержала чистий прибуток 23,6 млрд грн порівняно зі збитком 1,1 млрд грн у 2022 році.

Раніше глава групи "Нафтогаз" Олексій Чернишов уточнював, що в частині дивідендної політики "Нафтогаз" отримає 12,1 млрд грн від діяльності "Укргазвидобування" минулого року, від "Укртрансгазу" - 6,6 млрд грн, від "Укртранснафти" - 5,3 млрд грн, від "Укрнафти" - 3,5 млрд грн.

"Укрнафта" - найбільша нафтовидобувна компанія України, є оператором національної мережі АЗС з 537 станцій, з яких діють 456. Компанія реалізує комплексну програму відновлення діяльності та оновлення формату автозаправних станцій своєї мережі. З лютого 2023 року "Укрнафта" випускає власні паливні талони та картки "NAFTAКартка", що реалізуються юридичним і фізичним особам через ТОВ "Укрнафта-Постач".

5 листопада 2022 року ставка Верховного головнокомандувача ЗСУ ухвалила рішення про передання державі частки корпоративних прав компанії, що належала приватним власникам, якою зараз управляє Міноборони.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна затвердила умови приватизації ОГХК з початковою ціною 3,9 млрд грн

Голова енергокомітету ВР допускає прискорене ухвалення рішення про скасування ПДВ і мита на енергообладнання для початку його дії з 1 серпня

Кабмін дозволив районним військовим адміністраціям погоджувати підвищення зарплат на прифронтових територіях

Гривня в п'ятницю подешевшала до нового мінімуму 41,04 грн/$1

Кабмін спрямував додаткові 6,8 млрд грн на програму "єВідновлення"

Кабмін виділив додаткові 1,9 млрд грн на відновлення теплопостачання Харкова

ТРЦ Respublika Park інвестує мільйони в альтернативні системи електропостачання для безперебійної роботи

БЕБ порушило кримінальну справу проти Винниківської тютюнової фабрики за напад на правоохоронців

Борги комунальних підприємств Харкова вже понад 1,2 млрд грн і є величезною проблемою для обленерго - голова ОСР

Зростання ВВП України в червні сповільнилося до 1,1%, за 6 міс. - до 4,1% - перший віцепрем'єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА