Інтерфакс-Україна
18:13 18.05.2025

Зеленський надіслав Трампу листа з новими пропозиціями співпраці в ОПК та торгівлі

2 хв читати
Зеленський надіслав Трампу листа з новими пропозиціями співпраці в ОПК та торгівлі
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський надіслав президенту США Дональду Трампу листа з новими пропозиціями щодо співпраці в оборонно-промисловій і торговельній сферах, повідомляє Офіс голови української держави за результатами зустрічі Зеленського із віце-президентом США Джей Ді Венсом та державним секретарем США Марко Рубіо у Римі у неділю.

"Окрема увага – реалізації угоди про економічне партнерство між Україною та США", – наголошується у релізі на сайті Офісу президента.

Як повідомлялося, 30 квітня США та Україна підписали угоду про створення інвестиційного фонду відновлення з розподілом участі 50/50, який націлений на сфері видобутку та продажу критичних матеріалів, нафти і газу та супроводжуючої інфраструктури в Україні. Від України учасником фонду є Агенція державно-приватного партнерства (ДПП) зі сфери управління Мінекономіки, від США - Міжнародна фінансова корпорація розвитку (Development Finance Corporation, DFC).

Верховна Рада 8 травня 338 голосами за необхідного мінімуму в 226 ратифікувала цю угоду і вже ухвалила в першому читанні необхідні зміни до Бюджетного кодексу, остаточне прийняття яких очікується на початку червня. Потім 13 травня Агенція ДПП та DFC підписали договір про створення фонду та договір між фондом і генеральним партнером на управління фондом.

Ці договори набувають чинності разом із міжурядовою угодою - 23 травня цього року, на 10-й день після опублікованого напередодні закону про її ратифікацію. В цей же день очікується отримання від США ноти, яка підтверджує завершення внутрішніх процедур щодо створення фонду, що дозволить операційно запустити його протягом наступних 40-60 днів.

Початковим внеском України до фонду є 50% коштів, які будуть отримані після набрання чинності угодою у вигляді плати за нові та "сплячі" ліцензії та ренти на видобуток корисних копалин. В якості внесків США у фонд може враховуватися вартість воєенної допомоги Україні, на що розраховують у Києві. Угода стала відома як "угода про надра" або "угода про корисні копалини". За її ратифікацію проголосували 338 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дипломати та економісти вважають, що Путін переграв Трампа і Трамп спробує переконати Україну прийняти вимоги Путіна

ЄС ухвалить 17-й пакет санкцій у вівторок, 18-й на підході – голова МЗС Естонії

З початку доби Сили оборони відбили 156 ворожих атак - Генштаб

Зеленський закликає не розмивати пропозицію про припинення вогню та посилити санкції проти РФ за відмову від нього

Харківський шпиталь продовжує збір на комп'ютерний томограф, попри обіцянку МОЗ замінити зіпсований

Зеленський про обмін військовополонених: Україна не підтримує підходу міняти дітей на військових

Зеленський впевнений у запровадженні Європою санкцій проти РФ, і що з США треба працювати, щоб вони зробили те ж саме

Україна розглядає Туреччину, Ватикан або Швейцарію як майданчики для переговорів з РФ, США та ЄС – Зеленський

Зеленський заперечує можливість виведення військ з частини території країни та погодження з ультиматумами РФ

Зарівна обговорила з Девіс повернення викрадених Росією дітей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА