Інтерфакс-Україна
10:33 20.06.2025

Аграрії трьох областей розпочали жнива-2025, темпи намолоту відстають від минулорічних на 28%

1 хв читати
Аграрії трьох областей розпочали жнива-2025, темпи намолоту відстають від минулорічних на 28%

(оновлено 1-й та додано останній абзац)

Аграрії трьох областей України розпочали збирання ранніх зернових і зернобобових культур і намолотили 34,8 тис. тонн зерна нового врожаю з площі 14,2 тис. га, повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства.

У міністерстві зазначили, що Одеській, Херсонській та Миколаївській областях намолочено 33,9 тис. тонн ячменю із площі в 13,6 тис. га за врожайності 24,9 ц/га, гороху – 0,9 тис. тонн із 0,6 тис. га за врожайності 15,2 ц/га.

За прогнозами Мінагрополітики, найбільші площі збирання очікуються в Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Вінницькій та Черкаській областях, де основні роботи розпочнуться наприкінці червня - на початку липня.

У зведенні зазначено, що цього року під ячменем в Україні 1,398 млн га, під горохом -210,4 тис. га, а всього ранні зернові й зернобобові займали 11,1 млн га.

Як повідомлялося, в Україні жнива в 2024 році офіційно розпочалися 21 червня, коли аграрії Вінницької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської та Херсонської областях намолотили 48,3 тис. тонн зерна нового врожаю, із них 1,1 тис. тонн пшениці за врожайності 22,0 ц/га, 39,9 тис. тонн ячменю за врожайності 29,8 ц/га і 7,3 тис. тонн гороху за врожайності 22,0 ц/га.

Відтак темпи жнив у сезоні-2025 відстають від минулорічних на 28%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аналітик Concorde Capital оцінює потребу України у зовнішній допомозі в 2025-26рр у $90 млрд щорічно

Щонайменше шість областей України потерпають від посухи

Мережа "Аврора" за I пів.-2025 збільшила виторг на 27,8%

НКЦПФР очікує запуску механізму повернення активів клієнтам "Фрідом Фінанс" за 10 днів

Транш Ukraine Facility уріжуть, бо Київ виконав 13 реформ з 16 - речник ЄК

Вдосконалення НАБУ і САП - не в посиленні політичного контролю, а в підвищенні професійності і прозорості - УКАБ

Асоціація грального бізнесу вітає аудит Рахункової палати й радить більше уваги приділити боротьбі з чорним ринком

Половина суб’єктів грального бізнесу збиткова, виграші у 2024 р. отримали 640 тис. осіб – Рахункова палата

Тарифи на е/е для населення з підвищенням прайс-кепів залишаються незмінними – голова НКРЕКП

НКРЕКП підвищила вечірні прайс-кепи на ринку е/е в 1,6 раза

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА