У Києві відзначили 77-му річницю Незалежності Держави Ізраїль

Урочистості з нагоди 77-ї річниці проголошення незалежності Держави Ізраїль відбулися у столиці України, їх відвідали представники дипломатичного корпусу, української влади, єврейської громади, громадських організацій, митців і друзів Ізраїлю з різних регіонів України.
"Дякую, що прийшли сьогодні разом із нами відзначити 77 річницю незалежності Ізраїлю", – звернувся до гостей Надзвичайний і повноважний посол Держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський.
Він наголосив на глибокому історичному і ментальному зв’язку між українським та ізраїльським народами. "У світі є мало країн, які б розуміли один одного краще, ніж Ізраїль та Україна. 24 лютого 2022 року, з першого дня російської агресії, народ Ізраїлю підтримав Україну. 7 жовтня, коли стався жахливий напад терористів на Ізраїль, народ України однозначно підтримав нашу країну. Ми відчуваємо цю підтримку та високо її цінуємо", – відзначив дипломат.
За його словами, народи обох держав "гостро розуміють, яку високу ціну нам доводиться платити за нашу незалежність" і "живуть надією на швидке закінчення війни та мирне життя". "Упевнений, що, незважаючи ні на що, ми впораємося з нашими проблемами. Що незважаючи на війни та терор, наші країни залишаться вільними та незалежними", – сказав він.
Дипломат також згадав історичну постать четвертого прем’єр-міністра Ізраїлю Голди Меїр, яка народилася в Києві. "Багато її цитат звучать сьогодні дуже сучасно. Хочу нагадати одне з її висловлювань: песимізм — це розкіш, яку євреї ніколи не можуть собі дозволити. Це повною мірою стосується і українців", – наголосив Бродський.
День незалежності Ізраїлю (івр. Йом га-Ацмаут) відзначається згідно з єврейським календарем на 5 іяра (у 2025 році — 13 травня). Саме цього дня у 1948 році Давид Бен-Гуріон проголосив утворення незалежної Держави Ізраїль у Тель-Авіві після завершення британського мандата в Палестині. Вже наступного дня новостворена держава зазнала нападу з боку сусідніх арабських країн, що стало початком Війни за незалежність. Відтоді Ізраїль щорічно відзначає цю дату як символ перемоги, виживання і національного відродження єврейського народу.