Інтерфакс-Україна
12:27 08.06.2025

Невиконання обіцянки лідерів Німеччини, Франції та Великої Британії стосовно жорстких санкцій проти Росії підриває довіру до Європи - Науседа

2 хв читати
Невиконання обіцянки лідерів Німеччини, Франції та Великої Британії стосовно жорстких санкцій проти Росії підриває довіру до Європи - Науседа

Невиконання обіцянки лідерів Німеччини, Франції та Великої Британії стосовно жорстких санкцій проти Росії, якщо вона не погодиться на перемир'я з Україною, підриває довіру до Європи, вважає президент Литви Гітанас Науседа.

"Це проблема. І вона впливає не лише на довіру до наших санкцій, але й на довіру до всіх наших заходів щодо Росії та нашої підтримки України. Ми багато разів оголошували, що підтримуватимемо Україну та постачатимемо винищувачі, далекобійні ракети та боєприпаси. Але ми не можемо виконати ці обіцянки", - сказав Науседа в інтерв'ю Bild.

За його словами, санкції, які вже були введені проти Росії з лютого 2022 року, не мали того ефекту, на який розраховував Захід. По-перше, санкції не були достатньо рішучими, а по-друге - треті країни допомагають Росії їх обходити.

"Ось чому російська економіка, хоча й не в найкращому стані, все ще функціонує відносно добре за цих обставин", - пояснив литовський лідер.

Він наголосив, що Литва щоразу вимагає максимуму. "Це означає, що ми маємо в першу чергу включити всі енергетичні компанії, які дають гроші до російського держбюджету. "Північний потік", "Росатом", "Газпром", "Лукойл". Решта російських банків також мають бути виключені з системи SWIFT – як і решта кораблів тіньового флоту. Інакше вони будуть думати, що ми слабкі і вважатимуть, що Європа не готова до сміливих рішень", сказав Науседа.

Наразі Євросоюз готує вже 18-й пакет санкцій проти Росії, і Литва вимагає, щоб він був схожий на "коктейль Молотова".

Як повідомлялося, у травні під час візиту до Києва лідери Німеччини, Франції та Британії дали Росії дедлайн, щоб погодитися на безумовне 30-денне перемир'я з Україною. У разі невиконання цієї вимоги країни погрожували запровадити жорсткі санкції. Москва цієї вимоги не виконала. Реакції Заходу не було.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна розраховує на підтримку Європи для покриття потреб у бюджеті на 2026 рік – Зеленський

Україна повинна бути повноправним учасником програми SAFE – Зеленський

Ключовими цілями 18-го пакета санкцій ЄС повинні бути тіньовий танкерний флот РФ, російські банки – Зеленський

Єрмак: активність танкерів з російською нафтою через санкції впала майже вдвічі

Дрони ГУР завдали удару по складу ракетного палива у Брянську – джерело

Філатов повідомив про підготовку кримінальних справ проти його родини і що його не попередили про підготовку замаху

ЄС буде продовжувати робити свій внесок у мирні зусилля, спрямовані на встановлення миру для України - висновки

Зеленський відзначив нагородами спецпризначенців Центру спецоперації "А" СБУ

Лідери ЄС засудили треті країни – Іран, Білорусь та КНДР за їх підтримку РФ у війні з Україною - висновки

Лідери ЄС закликали держави-члени продовжувати надавати Україні військову підтримку та зробити внесок в гарантії безпеки – висновки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА