Інтерфакс-Україна
19:04 05.08.2025

"Європейська солідарність" ініціює законопроєкт про відновлення конкурсного відбору прокурорів до Офісу генпрокурора

2 хв читати
"Європейська солідарність" ініціює законопроєкт про відновлення конкурсного відбору прокурорів до Офісу генпрокурора
Фото: https://www.facebook.com/ivanna.klympushtsintsadze

Фракція "Європейська солідарність" ініціює законопроєкт про відновлення конкурсного відбору прокурорів до Офісу генерального прокурора, повідомила член фракції, голова парламентського комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Ми… подамо його на реєстрацію (до Верховної Ради - ІФ-У) до кінця сьогоднішнього дня", - сказала Климпуш-Цинцадзе на брифінгу у вівторок.

Вона нагадала, що проведення конкурсного відбору прокурорів до Офісу генерального прокурора було скасовано ухваленим Верховною Радою законом про ліквідацію незалежності Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

"Цим законом було запропоновано і введено в дію, що прокурорів можуть де-факто свавільно звільняти через реорганізацію тих чи інших підрозділів Генеральної прокуратури… Ця річ, насправді повернула нас у часи Януковича … тобто на сьогодні в Генеральній прокуратурі діють правила щодо відбору прокурорів і щодо їх звільнення такі, як існували в Україні до 2014 року ", - розповіла голова комітету.

За словами народної депутатки, в президентському законопроєкті про повернення незалежності САП та НАБУ, який ухвалила Верховна Рада на минулому тижні, положення про конкурсний відбір прокурорів до Офісу генерального прокурора не увійшло.

Вона також підкреслила, що Європейський Союз вже зарахував Україні, як виконане зобов'язання, відбір прокурорів до Офісу генпрокурора на конкурсній основі.

"Але на сьогодні ця річ знищена і ми намагаємося її повернути в наше правове поле", - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Комбат "Маґури" Ширшин пішов з посади

Працівниця "Муніципальної охорони" закупила неякісні бодікамери для співробітників

У Києві відкриють центр надання соціальних послуг за принципом "єдиного вікна"

Геопортал Містобудівного кадастру на державному рівні запрацював в Україні

Білий дім підтвердив, що Трамп і Путін планують спільну пресконференцію на Алясці

У ЄС заперечили можливе ослаблення санкцій проти РФ: 19-й пакет можуть ухвалити у вересні - ЗМІ

ДБР завершило розслідування справи про ухилення Шабуніна від військової служби

Внаслідок повторного обстрілу прикордоння на Харківщині кількість загиблих зросла до двох, ще одну людину важко поранено

Суд призначив постійного адвоката убивці підлітка на фунікулері, затягування більше не буде – генпрокурор

УКФ готовий подвоїти фінансування культури в регіонах та запустити спільний конкурс з обладміністраціями та міськрадами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА