Інтерфакс-Україна
20:54 13.09.2024

Активісти відправили в Україну 77 рятувальних автомобілів і автомобілів швидкої допомоги в рамках ініціативи Ukraine is calling

2 хв читати

У межах ініціативи Ukraine is calling активісти Асоціації українців у Люксембурзі (LUkraine) відправили в Україну 77 рятувальних автомобілів і автомобілів швидкої допомоги, зокрема 18 броньованих.

Як повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" віцепрезидентка асоціації LUkraine Інна Яременко, ціль проєкту - відправити в Україну 112 автомобілів.

Яременко зазначила, що деякі машини активісти отримали як донацію.

Наразі закуплені проєктом рятувальні авто та автомобілі швидкої допомоги використовують, зокрема, для евакуації жителів прифронтових територій і надання медичної допомоги в Донецькій, Харківській, Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областях.

"Проєкт ще не завершено. Нам потрібна допомога в придбанні автомобілів для відправки в найкритичніші зони в Україні", - сказала Яременко.

Проєкт заснувала у жовтні 2022 року Асоціація українців у Люксембурзі.

Проєкт реалізується за кошти, які активісти збирають у всій Європі, демонструючи автомобіль швидкої допомоги, який, слідуючи на виклик до пацієнта, потрапив під обстріл навесні 2022 року в Харківській області. Понівечену машину активістам передала ДСНС.

У межах проєкту автомобіль виставляли перед будівлею Європарламенту в Брюсселі та будівлею Ради Європи у Страсбурзі, а також перед будівлею парламенту в Лондоні.

Наразі автомобіль демонструють в Італії, де він уже відвідав близько 30 міст. Наступними пунктами проєкту стануть Франція, де машину планують показати у 20 містах, а також Іспанія і Данія.

Усі витрати за проєктом, зокрема, з транспортування розстріляного автомобіля, беруть на себе місцеві організації та спільноти українців за кордоном.

Як зазначила Яременко, цей автомобіль є речовим доказом воєнних злочинів російського агресора і після завершення благодійного турне може бути представлений у міжнародних судах.

Асоціація українців у Люксембурзі була заснована 2014 року після Революції гідності в Україні та продовжує діяти в умовах війни, реалізуючи проєкти в гуманітарній та медичній сферах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Білий дім: США сподіваються, що Росія та Україна погодяться на 30 денне перемир'я

Франція запускає пілотний проєкт з викладання української мови як другої іноземної у коледжах та ліцеях

Глави МЗС України і Німеччини обговорили мирні зусилля та необхідність посилення тиску на Росію

США та європейці завершують узгодження 30-денної пропозиції щодо припинення вогню між Україною та Росією

Суд взяв під варту чоловіка, який розстріляв людей на Софіївській Борщагівці під Києвом

Барро вважає перемир'я РФ "маркетинговою операцією"

Шмигаль обговорив з новим очільником МЗС ФРН зміцнення співпраці

Єрмак дасть доручення своєму заступнику вивчати питання підняття зарплати військовослужбовцям

РФ не може воювати без Китаю - Єрмак

Більшість у Конгресі США вірить у боротьбу України - член Палати представників Росс

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА