Інтерфакс-Україна
22:36 18.01.2026

Через напружену ситуацію навколо Гренландії Кошта скликає позачергову Європейську Раду

1 хв читати

Президент Європейської ради Антоніу Кошта через напружену ситуацію навколо Гренландії скликає позачергове засідання Європейської ради.

Про це йдеться в заяві Кошти, яка була розповсюджена у неділю в Брюсселі.

"Враховуючи важливість останніх подій та з метою подальшої координації, я вирішив скликати позачергове засідання Європейської Ради найближчими днями", - йдеться в заяві.

За словами президента Європейської ради, його консультації з державами-членами щодо останньої напруженості навколо Гренландії підтверджують тверду відданість єдності у принципах міжнародного права, територіальної цілісності та національного суверенітету.

Також були підтверджені "єдність у підтримці та солідарності з Данією та Гренландією; визнання спільного трансатлантичного інтересу до миру та безпеки в Арктиці, зокрема, співпраця через НАТО; спільна оцінка того, що тарифи підірвуть трансатлантичні відносини та є несумісними з торговельною угодою між ЄС та США; готовість захищатися від будь-якої форми примусу та готовість продовжувати конструктивну взаємодію зі США з усіх питань, що становлять спільний інтерес.

Дата засідання глав держав та урядів країн-членів ЄС ще не визначена.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко: В Києві без тепла лишаються близько 4 000 будинків

Права підозрюваного у підриві "Північних потоків" Кузнєцова суттєво порушуються в Німеччині – омбудсмен

Київ отримає від Німеччини дві когенераційні установки — Кличко

"Євросолідарність" передала ГО "Справа громад" кошти на закупівлю майже півтисячі FPV-дронів на оптоволокні

McDonald's рекомендує перевіряти актуальній статус роботи закладів у період знеструмлень

Україна готова до приватизації чверті "Енергоатому" - Соболєв

Україна закликає Раду керуючих МАГАТЕ відреагувати на атаку РФ та і вирішити питання присутності Росії в Раді - Сибіга

Міненерго призначило Гавву виконувачем обовʼязків глави "Оператора ринку"

Свириденко: станом на зараз наявного продовольства в Україні достатньо

Глава МВС: майже 15 тис. звернень на лінію 112 щодо відсутності тепла та електрики поступило зі столиці і Київщини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА