Інтерфакс-Україна
16:08 03.12.2025

Рада затвердила формат та правила вступної кампанії 2026р, НМТ проходитиме в один день

2 хв читати

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №13650, який визначає формат та правила здачі національного мультипредметного тесту (НМТ) та вступної кампанії 2026 року.

"НМТ у 2026 році буде проходити за минулорічною моделлю: в один день із можливістю додаткових сесій. Фактично ми зберегли минулорічну модель проведення НМТ. Це зрозуміле й передбачуване рішення у воєнний час, коли головним залишається питання безпеки та рівності доступу кожного з учасників тестування, у тому числі й за кордоном", - написав голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак в Телеграм у середу, коментуючи прийняте рішення.

За його словами, як і попередні роки, вступники не складатимуть державну підсумкову атестацію (ДПА), а також ДПА не передбачено і на інших рівнях освіти.

"Перелік предметів НМТ залишається незмінним. Вступники складатимуть українську мову, математику, історію України та один предмет на вибір: іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія або українська література. Усі результати НМТ, починаючи з 2023 року, залишаються чинними й можуть бути використані під час вступу у 2026 році", - додав він.

Як повідомлялося, у вересні директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко заявляла, що УЦОЯО вважає реалістичним проведення НМТ у дводенному форматі і готовий до його запровадження, в той же час освітній омбудсмен Надія Лещик виступала за одноденну модель.

У 2025 році НМТ включало тестування з обов'язкових навчальних предметів: "українська мова", "математика", "історія України" та навчального предмета за вибором ("іноземна мова", "біологія", "географія", "фізика", "хімія", "українська література"). НМТ з історії України охоплював весь курс історії з найдавніших часів до сьогодення. 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Болгарія та Мальта разом із Бельгією шукають альтернативи кредиту Україні за рахунок активів РФ – ЗМІ

Для деокупованих територій буде необхідне перехідне освітнє законодавство - освітній омбудсмен Лещик

Концепцію розвитку підводного розмінування напрацювали в Міноборони

Конвенція про компенсаційну комісію для України буде підписана у Нідерландах за участі Зеленського у вівторок - Жовква

Кабмін оновив правила профадаптації ветеранів, членів їхніх родин і родин загиблих Захисників

Через удари РФ без світла вся підконтрольна Україні частина Донеччини з майже 430 тис. споживачів - Міненерго

Лещик: важко сказати, чи зупинило виїзд 17-річних дітей відкриття кордонів для юнаків 18-22 років

Польща не братиме участі в миротворчій місії в Україні, вона допоможе логістикою - Туск

Питання бюджетної та військової допомоги Україні на 2026-27 розглядатиме Єврорада у четвер за участі Зеленського - Жовква

Кабмін звільнив заступника міністра економіки Телюпу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА