Інтерфакс-Україна
14:32 11.07.2025

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

2 хв читати
Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Народні депутати пропонують удосконалити організацію підготовки і проведення виборів в Україні з урахуванням реалій сьогодення.

Відповідний законопроєкт №13464 про внесення змін до Виборчого кодексу зареєстровано у Верховній Раді у четвер, повідомляє сайт парламенту.

Автори законопроєкту пропонують запровадити пропорційний підхід до визначення кількості кандидатів у регіональних списках, враховуючи чисельність виборців у кожному регіоні (у чинному законодавстві регіональний виборчий список партії повинен включати не менше п’яти та не більше вісімнадцяти кандидатів - ІФ-У).

У законопроєкті визначено кількість кандидатів у народні депутати, яка може бути включена до регіонального виборчого списку партії у 25 виборчих регіонах. Наприклад, максимальна кількість кандидатів у виборчому регіоні № 1 (Київський) - місто Київ - 28; у регіоні № 2 (Вінницький) - Вінницька область - 16; у регіоні № 3 (Волинський) - Волинська область - 10; у виборчому регіоні № 4 (Дніпровський) - Дніпропетровська область - 32; у виборчому регіоні № 16 (Південний) - Херсонська область, Автономна Республіка Крим, місто Севастополь - 36.

Запропоновані зміни передбачають, що з числа кандидатів у народні депутати України, включених до загальнодержавного виборчого списку, окрім кандидата, включеного під першим номером, партія на з’їзді (зборах, конференції) формує і затверджує регіональні списки кандидатів у депутати у кожному виборчому регіоні. У кожному регіональному виборчому списку визначається кандидат у депутати, який включається до такого списку під першим номером. Інші кандидати у депутати розміщуються у регіональному виборчому списку в алфавітному порядку.

Згідно з законопроєктом, під час формування регіональних виборчих списків партія повинна забезпечити представництво осіб однієї статі у кожному регіональному виборчому списку не менше 30% від загальної кількості кандидатів у відповідному регіональному виборчому списку.

Законопроєкт також пропонує вилучити з кодексу положення щодо необхідності набрання 25% розміру виборчої квоти для ранжування кандидатів у народні депутати України чи кандидатів у депутати місцевих рад.

Серед авторів законопроєкту - Михайло Соколов (фракція "Батьківщина"), Георгій Мазурашу ("Слуга народу"), голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

Орбан закликає ЄС ввести санкції проти України

Соцпідтримка матерів має зменшити страх жінок перед втратою доходу після пологів – нардеп Третьякова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА