Інтерфакс-Україна
11:14 12.06.2021

Тимошенко: "Батьківщина" оскаржить "незаконне рішення" ЦВК про відмову в реєстрації ініціативної групи з референдуму про продаж землі

2 хв читати
Тимошенко: "Батьківщина" оскаржить "незаконне рішення" ЦВК про відмову в реєстрації ініціативної групи з референдуму про продаж землі

Партія "ВО "Батьківщина" має намір через суд домагатися від Центральної виборчої комісії реєстрації ініціативної групи з референдуму про продаж землі.

Як повідомляє прес-служба "Батьківщини","пославшись на формальні і суто надумані причини, 10 членів Центральної виборчої комісії, які представляють правлячу владу, фактично перекреслили право людей на проведення референдуму".

Як заявила лідер "Батьківщини", нардеп Юлія Тимошенко, "проголосували маріонетки в ЦВК, які отримали від вищих посадових осіб держави пряму команду не допустити референдуму проти розпродажу сільськогосподарської землі. Нам всім стало очевидно, що немає в країні ніякого народовладдя, немає ніякого закону про референдум, який можна провести за народною ініціативою. Пославшись на формальні і суто надумані причини, 10 членів ЦВК, які представляють монобільшість, відмовили 11-тисячній ініціативній групі в праві організувати всенародний референдум на захист землі", - наголосила політик.

Вона нагадала, що за соціологічними дослідженнями, проведення волевиявлення про заборону розпродажу землі підтримують понад 77% українців. Однак влада нехтує думкою народу, тому "Батьківщина" продовжуватиме боротьбу.

"Незаконне рішення ЦВК ми найближчими днями будемо оскаржувати у суді. Так ми перевіримо, чи відбулась реформа судочинства, чи може суд відновити справедливість і дати мільйонам людей в країні шанс зупинити розпродаж землі. Ми не здамося і не зупинимося. До осені ми будемо боротися в судах, а восени будемо звертатися до людей і разом вирішувати, що робити, коли влада діє проти волі народу, проти майбутнього держави, проти національних інтересів", - запевнила лідер "Батьківщини".

11 червня ЦВК відмовила в реєстрації ініціативній групі з підготовки референдуму про продаж землі сільськогосподарського призначення.

Причинами відмови ЦВК назвав низку порушень під час створення ініціативної групи, зокрема, в списках учасників зборів 47 осіб внесені до нього двічі, також у списках зазначено відомості про 19 померлих, навпроти прізвищ яких проставлено підписи.

ЦВК також зауважила, що вже зареєструвала одну ініціативну групу з підготовки референдуму про ринок землі, і її формулювання питання по суті збігається з тим, яке хоче ставити на референдум група "Батьківщини", тому останній було відмовлено.

"Батьківщина" має намір поставити на референдум питання в такому формулюванні: "Чи підтримуєте ви заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна?"

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок авіаудару на Сумщині загинула людина, ще одна зазнала поранень – ОВА

Зеленський ввів в дію санкції проти 58 росіян і 74 юросіб, серед них є компанії з Ірану, Узбекистану та Китаю (Гонконг)

Справедливий мир це засудження росії як країни-агресора – кардинал Бичок

Салліван відповів на критику щодо недостатньої підтримки України при Байдені та наголосив, що справжній мир - через силу

Португалія візьме участь у зустрічі Коаліції охочих - прем’єр-міністр

В Києві 10-11 травня можливі деякі обмеження руху центральними вулицями у зв’язку з урочистими заходами

Глави МЗС України та Британії обговорили подальші дипломатичні зусилля для досягнення миру

Папа Лев XIV стане правдивим свідком України, сподівається кардинал Микола Бичок

Стефанішина впевнена, що позиція Мерца по Україні допоможе руху країни до ЄС

Бізнес закликав МОЗ та МВС виключити піперональ у складі готової тютюнової продукції з-під контролю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА