Безсмертний: Один із найтривожніших сигналів 2018-го року в Україні – затягування часу та моменту настання миру
Політична еліта затягує момент настання миру в Україні, через що країна продовжує перебувати у стані перманентної війни, наголосив дипломат, екс-віце-прем’єр-міністр Роман Безсмертний, підбиваючи підсумки 2018 року.
"Один із найтривожніших сигналів 2018-го року – затягування часу та моменту настання миру. Це передусім відповідальність влади. Адже саме звідти мають виходити пропозиції проектів, концепцій, поглядів, механізмів завершення війни і повернення окупованих територій. Але соціологія показує, що і суспільство не готове до одностайної відповіді на це питання", - написав він на своїй сторінці в Фейсбук у суботу.
За його словами, наразі вирішення конфлікту на Донбасі застопорилося на усіх напрямках, зокрема й на міжнародному рівні.
"Нормандський формат дискваліфіковано, Тристороння контактна група у Мінську – у стані анабіозу. Формат "Сурков-Волкер" помер. До речі, не виключаю, що його можна реанімувати лише тоді, коли Волкер очолить українську делегацію у Мінську. Обмін військовополоненими зупинений. Телефонні трубки президенти України та Росії не піднімають. Європа зайнята своїми болячками, світ – своїми", - підкреслив Р.Безсмертний.
При цьому політик наголосив на безрезультатності діяльності місії ОБСЄ і україно-російського СЦКК.
"Не діє україно-російський СЦКК, хоча я сподівався, що росіяни таки відновлять його роботу. СММ ОБСЄ не може повністю забезпечити реалізацію своїх повноважень. Що вже казати про те, як скандально відзначився за цей рік заступник голови місії Александр Хуг?", - сказав екс-віце-прем'єр.
Водночас, зазначив Р.Безсмертний, нічого не змінило й перейменування АТО.
"Формальне перейменування АТО і перехід операції під командування Об’єднаних сил нічого не змінило ні для окупованого Донбасу, ні для решти України. Це був виключно політичний хід, спроба Верховного Головнокомандувача уникнути відповідальності за процеси на Донбасі. Повне управління взяв на себе командувач ООС, все тепер можна буде списати на нього", - заявив він.
Так, політик наголосив, що на сьогодні в України немає шансів встановити навіть тимчасовий мир, однак за правильних підходів підсумки наступного року можуть бути вже зовсім іншими.
"Що робити? Будувати сучасну боєздатну армію. Формувати сучасний воєнно-промисловий комплекс. Ініціювати на центральноєвропейському і континентальному рівнях нові моделі безпеки. За правильних підходів ми маємо шанс уже через рік підбивати підсумки зовсім по-іншому", - підкреслив дипломат.