Інтерфакс-Україна
12:09 28.12.2025

Фінансування Плану гуманітарного реагування для України у 2025р. впало до 51,8% за скорочення плану на 15% – ООН

3 хв читати
Фінансування Плану гуманітарного реагування для України у 2025р. впало до 51,8% за скорочення плану на 15% – ООН

Рівень фінансування Плану гуманітарного реагування України у 2025 році станом на 26 грудня становив 51,8%, тоді як аналогічний План на 2024 рік було профінансовано на 70% станом на 30 грудня, йдеться у даних Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA).

Згідно з ним, таке скорочення відбулося незважаючи на зменшення обсягу самого Плану майже на $0,5 млрд, або на 15,4% – з $3,11 млрд минулого року до $2,63 млрд цього року.

Скорочення рівня фінансування за окремими програмами у 2025 році ще більше, хоча розмір цих програм також був зменшений, йдеться в іншому документі Управління верховного комісара з прав біженців ООН (УВКБ ООН, UNCHR).

Так, за планової потреби УВКБ ООН для України у цьому році у $803,4 млн станом на 30 листопада рівень її фондування склав 44%, тоді як торік на цю дату цей показник дорівнював 55% з $993,3 млн.

Регіональний план реагування на проблему біженців УВКБ ООН, визначений на цей рік в обсязі $690,3 млн, станом на 30 вересня був профінансований на 32%, тоді як торік на цю дату – на 37% з $1,08 млрд.

"Різке раптове скорочення гуманітарного фінансування в світі має далекосяжні наслідки майже для всіх секторів реагування в Україні. Гуманітарні організації були змушені скоротити або призупинити критичні програми через обмеження фінансування. Це своєю чергою вплинуло на місцеві неурядові організації та послуги для деяких найбільш уразливих людей", – відзначало OCHA за результатами ще трьох перших місяців цього року, коли План гуманітарного реагування України у $2,63 млрд був профінансований на 17%.

Наголошувалося, що у таких ключових секторах, як водопостачання, охорона здоров’я, соціально-правовий захист та грошова допомога виникли значні прогалини у реагуванні, і якщо не буде забезпечене фінансування з інших джерел, спроможності гуманітарної спільноти забезпечувати послуги та реагувати на нові потрясіння будуть ще більше обмежені.

Загалом за даними OCHA, минулого року План гуманітарного реагування України у $3,11 млрд було профінансовано на 77%, а з урахуванням іншого фондування допомога склала $2,65 млрд.

Це гірше показників 2022 та 2023 років. Так, у перший рік повномасштабної агресії відповідний План у $4,29 млрд було профінансовано на 87,9%, а загальна допомога склала $4,55 млрд.

У 2023 році рівень фінансування плану у $3,95 млрд становив 73,9%, а загальна допомога – $3,61 млрд.

Цього року з урахуванням іншого фондування загальна допомога, за даними OCHA на 26 грудня, поки що складає $1,5 млрд.

Найбільшими донорами Плану гуманітарного реагування України в цьому році є Європейська Комісія – $249,8 млн, Норвегія – $179,1 млн, Німеччина – $170,3 млн, США – $148,6 млн, Велика Британія – $103,6 млн, Швейцарія – $65,6 млн, Італія – $53,6 млн, Південна Корея – $49,5 млн, Данія – $37,2 млн та Франція – $28,7 млн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заявки на участь у програмі залучення інвестицій у проєкти зі скорочення викидів можна подати до 30 січня — Мінекономіки

Кількість виданих кредитів за програмою "єОселя" у 2025 р. зменшилась на 8,7%

РФ у IV кв.-2025 вдвічі збільшила удари по портах України та пошкодила в 2,5 рази більше суден ніж у IV кв.-2024

Енергетики намагаються не допустити збільшення тривалості обмежень е/е в умовах похолодання та обстрілів РФ – глава Держенергонагляду

Мінцифри реалізує 9 погоджених урядом експериментальних проєктів щодо цифровізації в різних сферах

ЕКА починає прийом онлайн-заяв на часткову компенсацію знищеного війною майна та страхових премій при страхуванні від воєнних ризиків

Наглядова рада ПриватБанку погодила збільшення ліміту кредитної лінії для "єОселі" до 11,5 млрд грн

Максимальна допомога по безробіттю з січня 2026р зросла на 647 грн

Профіцит платіжного балансу в листопаді зріс до $5,1 млрд за збільшення дефіциту поточного рахунку до $3,5 млрд

Кабмін встановив працівникам UkraineInvest оклади в розмірі 11-43,7 тис. грн і до 100% надбавок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА