Інтерфакс-Україна
13:43 25.04.2025

Щодо невідворотності майбутнього України в НАТО необхідно працювати з партнерами - нардеп

2 хв читати
Щодо невідворотності майбутнього України в НАТО необхідно працювати з партнерами - нардеп

Україні необхідно працювати з європейськими й американськими партнерами над питанням невідворотності майбутнього України в Північноатлантичному Альянсі, вважає голова парламентського комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція "Європейська солідарність").

"Для нас принципово мати чітку позицію європейських партнерів і з ними разом працювати з американцями, щоб жодним чином, навіть попри сумніви американської адміністрації щодо членства України в НАТО, не переглядати вже ухвалених рішень на рівні Альянсу. Поки Росія думатиме, що наше членство в НАТО може бути предметом переговорів із нею і торгу, доти буде намагатися досягти свого. Якщо ж це буде дійсно незворотнім рішенням, Росії доведеться його проковтнути", - написала Климпуш-Цинцадзе у Фейсбуці за результатами засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО у Вісбадені (Німеччина).

Вона розповіла, що на засіданні йшлося про координацію дій при підготовці до наступного засідання Парламентської асамблеї НАТО, яка відбудеться в США наприкінці травня, з точки зору єдності політичного сигналу щодо невідворотності майбутнього України в НАТО і роботи з американськими партнерами в тому числі в рамках ПА. Климпуш-Цинцадзе відзначила абсолютну єдність парламентарів країн-членів Альянсу стосовно посилення не тільки політичних заяв, а й переходу до активних дій щодо посилення допомоги Україні. "Лунали заяви про необхідність чіткого плану країн Європи з підвищення здатності України оборонятися і спільного тиску на агресора", - розповила народний депутат.

За її словами, українська делегація та національні делегації ПА НАТО ознайомились з роботою NSATU - механізмом Альянсу, створеним для координації безпекової допомоги та тренування для ЗСУ, де працюють представники країн-членів НАТО та країн-партнерів. "Незважаючи на складне політичне тло перемовного процесу щодо припинення бойових дій в Україні, серед військовослужбовців механізму NSATU і серед колег парламентарів національних парламентів європейських країн-членів Альянсу панує переконання, що ми ведемо спільну боротьбу і необхідно посилювати допомогу Україні", - підкреслила Климпуш-Цинцадзе.

Як повідомлялось, делегація Верховної Ради взяла участь у засіданні Міжпарламентської Ради Україна-НАТО у Німеччині.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін затвердив угоду з Туреччиною про співробітництво в галузі освіти

Перехід на напругу 230 В з 1 липня не призведе до пошкодження побутової техніки – ДТЕК

Міносвіти оновило підходи до фінансування наукових об’єктів, які мають статус національного надбання

Слідчі процеси спецтрибуналу мають розпочатися у 2026 році - Каллас

Зеленський лідерам країн-членів JEF: коли ми доб’ємося припинення вогню, нам потрібен буде моніторинг

Робота Коаліції охочих допоможе посилити всю наявну архітектуру безпеки Європи – Зеленський лідерам країн-членів JEF

Коментувати ефіри "Євробачення-2025" в Україні будуть телеведучий Мірошниченко, громадський діяч Педан, комік Куран і співачка alyona alyona

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА