Інтерфакс-Україна
18:39 27.01.2025

Троє суддів КС завершили 9-річний термін свого перебування на посаді

2 хв читати

Троє суддів Конституційного Суду України (КСУ) завершили дев’ятирічний термін свого перебування на посаді, відтепер Суд працюватиме у складі 11 суддів та потребуватиме скорішого заміщення вакансій, повідомив відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

"У Конституційному Суді України 27 січня 2025 року відбулося урочисте засідання з нагоди припинення повноважень суддів Конституційного Суду України Віктора Колісника, Віктора Кривенка та Володимира Мойсика у зв’язку із завершенням дев’ятирічного терміну їхніх повноважень відповідно до статті 149-1 Конституції України", - говориться у повідомленні КСУ у понеділок.

Водночас, як підкреслено у повідомленні, "із сьогоднішнього дня Конституційний Суд України тимчасово працюватиме у складі одинадцяти суддів Суду. Тому якнайшвидше призначення нових суддів є вкрай важливим, аби Конституційний Суд України і надалі в повному обсязі забезпечував верховенство Конституції України і захищав права та свободи людини".

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував подію. "Припинення повноважень одразу трьох суддів призводить до втрати необхідного кворуму для проведення засідань Великої Палати Суду, а також Другого сенату Суду. Така ситуація є неприпустимою, адже від роботи Конституційного Суду залежить стабільність правового порядку та гарантія захисту прав і свобод кожного громадянина", - написав Лубінець в Телеграм.

"Закликаю всіх відповідальних осіб забезпечити оперативність у відборі та призначенні суддів КСУ, адже від цього залежить стабільність конституційного ладу нашої держави", - додав він.

Для проведення засідань Великої Палати КСУ, яка розглядає конституційні подання, необхідна присутність щонайменше 12 суддів КСУ. Наразі відбуваються конкурси на три вакантні посади суддів КСУ по квоті президента України та на дві вакантні посади суддів КСУ по квоті З’їзду суддів.

До складу Конституційного Суду України входять 18 суддів Конституційного Суду України. Президент України, Верховна Рада України та з'їзд суддів України призначають по шість суддів Конституційного Суду України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп розглядає надання нового фінансування для України — ЗМІ

Кількість постраждалих внаслідок негоди на Харківщині зросла до п’яти – ДСНС

Окупанти втратили 162 окупанти на Покровському напрямку - Генштаб

Негода на Харківщині спричинила затримки низки поїздів далекого сполучення — УЗ

РФ атакувала дронами Шосткинську громаду на Сумщині, горять нежитлові приміщення — ОВА

Зеленський очікує від Ради швидкого розгляду законопроєктів про множинне громадянство та міжнародні угоди

Сили оборони відбили з початку доби 151 ворожу атаку - Генштаб

Запоріжжя: Масштабна пожежа в п’ятиповерховому будинку – 9 постраждалих, серед них діти

Негода в Харкові: Троє постраждалих через обвал даху, загибла жінка та травмована дитина

Зеленський: Ми робимо все, щоб Україна отримала якнайбільше засобів для збиття дронів, для збиття ракет

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА