Інтерфакс-Україна
21:14 10.09.2024

США запровадили санкції проти іранської авіакомпанії Iran Air і 9 морських суден РФ - Мінфін

2 хв читати

США у вівторок внесли до санкційних списків одного росіянина й дві компанії з РФ, а також дев'ять російських транспортних суден, повідомляє американський Мінфін.

До санкційних списків також потрапили дев'ять громадян Ірану й чотири іранські компанії. Зокрема, санкції запровадили щодо державної іранської авіакомпанії Iran Air.

Як наголошується в пресрелізі, США внесли до санкційного списку десять фізичних і шість юридичних осіб, що базуються в Ірані та Росії, та ідентифікують чотири судна як заблоковану власність, що дає змогу Ірану постачати компоненти зброї та системи озброєння, включно з безпілотними літальними апаратами (БПЛА) та балістичними ракетами близької дії (БРБД), до Росії.

"Державний департамент одночасно вносить до списку санкцій три організації, включно з Iran Air, і визначає п'ять суден як заблоковану власність, що бере участь у розповсюдженні іранських систем озброєння в Росію", - ідеться у пресрелізі.

Згідно з документом Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC), під санкції потрапили, зокрема, ТОВ "Оптовая фірма "ВАФА", ТОВ "Морє Рєка Сервіс", що здійснюють морські транспортні перевезення, а також судна, що належать цим структурам. Загалом обмеження запровадили проти дев'яти суден.

Ідеться про суховантажі "Борис Кустодієв", "Порт Оля - 3", "Порт Оля - 4" і пором "Композітор Рахманінов", пов'язані із судноплавною компанією MG-Flot.

До списку також внесено два суховантажі "Вафа" і "Вафа-1", пов'язані з ТОВ "Оптовая фірма "ВАФА", і судна ТОВ "Морє Рєка Сервіс" для перевезення генеральних вантажів: "Омский - 103", "Омский - 119", "Закамск".

"Сьогодні Сполучені Штати і наші союзники вдаються до узгоджених дій у відповідь на нерозважливе рішення Ірану постачати балістичні ракети в Росію для використання в її агресивній війні проти України, незважаючи на засудження з боку міжнародної спільноти у відповідь на постачання Іраном односторонніх ударних БПЛА Росії та численні докази руйнування цивільної інфраструктури, спричиненого використанням Росією таких БПЛА", - заявив заступник міністра фінансів Воллі Адеємо. Іран вирішив посилити свою участь у незаконній війні Росії, і Сполучені Штати разом з нашими партнерами і далі підтримуватимуть Україну".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Розмір 4-го траншу Україні за Ukraine Facility склав EUR3,2 млрд замість попередніх $3,05 млрд

Трамп анонсував зустріч з Путіним 15 серпня на Алясці

Алієв, Пашинян і Трамп уклали історичну тристоронню угоду про мир і співпрацю між Вірменією та Азербайджаном

Трамп: Вірменія та Азербайджан припиняють війну і стають друзями, США знімають обмеження на оборонну співпрацю з Азербайджаном

Єрмак провів онлайн-розмову з радниками з питань безпеки шести країн і НАТО щодо миру в Україні

Понад 50 тис. громадян у "Дії" обрали склад Антикорупційної експертної групи при агентстві PlayCity

Німеччина призупинила експорт зброї до Ізраїлю, яка може бути використана в Секторі Гази

"Фокстрот" відкрив 6-й магазин у Кривому Розі

Нікополь під обстрілом: загинула 56-річна жінка, поранено чоловіка

Програма "Контракт 18-24" для операторів дронів залучила вже 46 підрозділів - Паліса

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА