Інтерфакс-Україна
09:09 12.09.2025

Росія використовує історію в інтересах чинного уряду - Стубб

1 хв читати
Росія використовує історію в інтересах чинного уряду - Стубб
Фото: https://www.pap.pl

Росія ніколи не могла поглянути на своє минуле з критичної точки зору, і використовує історію в інтересах чинного уряду, заявив президент Фінляндії Александр Стубб.

"Є одна країна, яка використовує історію в інтересах чинного уряду. Це країна, яка ніколи не змогла розібратися зі своїм минулим, навіть поглянути на нього з критичної точки зору. І це, очевидно, Росія", - сказав він під час виступу на 5-му саміті Перших леді та джентельменів у Києві у четвер.

Стубб пояснив, що "коли ви бачите Сталіна як якогось великого героя, то ви не розібралися чесно зі своєю цивілізацією".

"Коли в школі вас вчать, що ваша країна ніколи не робила нічого поганого, хоча її ДНК в основному базується на імперіалізмі, то дуже важко рухатися вперед. І моя думка така, що ви не можете базувати свою зовнішню політику на тому, що ви є жертвою", - сказав він.

Президент Фінляндії наголосив, що не можна базувати свою зовнішню політику на тому, що стосується історії.

"І саме це ми досить часто бачимо з боку Росії", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Свириденко обговорила з головою МЗС Великої Британії посилення економічного тиску на Росію

Застосунок "Реєстр+" буде тимчасово недоступний у зв’язку з проведенням технічних робіт

Глава МЗС Польщі: закликаємо Угорщину зняти вето на відкриття першого кластера переговорів про вступ України в ЄС

Інтенсифікація атак РФ після зустрічі на Алясці свідчить про те, що Москва не бажає миру – Сікорський

Ворог увесь день обстрілював Нікопольщину з дронів та артилерії, загинула жінка, є численні пошкодження будівель

Генсек НАТО оголосив про початок операції альянсу Eastern Sentry на східному фланзі

Сибіга відзначив суттєвий прогрес у вирішенні чутливих історичних питань з Польщею

Польща надала Україні 46 пакетів військової допомоги з 2022 року

Глава МЗС Польщі не підтвердив, що російські дрони намагалися атакувати логістичний центр у Жешуві

Зеленський обговорив з головою МЗС Великої Британії посилення ППО та далекобійні можливості України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА