Інтерфакс-Україна
18:58 27.10.2024

Результати парламентських виборів у Грузії не можна визнавати - заява голів комітетів низки парламентів країн Європи та Канади

2 хв читати
Результати парламентських виборів у Грузії не можна визнавати - заява голів комітетів низки парламентів країн Європи та Канади

Результати парламентських виборів у Грузії не повинні бути визнані, оскільки їх підготовка та проведення несумісні з європейськими стандартами, йдеться у спільній заяві голів комітетів закордонних справ низки парламентів європейських країн і Канади.

"Ми, як і раніше, переконані, що Грузія заслуговує на місце в самому серці об'єднаної Європи, але ці вибори не були ні вільними, ні чесними. Політичний клімат напередодні виборів був несумісним з європейськими стандартами справедливості. Кандидати піддавалися залякуванням і погрозам, були зловживання з боку влади, голоси купувалися. На цьому тлі Європейський Союз не може визнати результат", - ідеться в заяві, текст якої передав агентству "Інтерфакс-Україна" голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко (фракція "Слуга народу").

Автори заяви стурбовані "білорусизацією" Грузії. Вони наголосили, що якщо панівна партія Грузії ("Грузинська мрія" - ІФ-У) та її лідер втілять свої заяви в життя, то виникне загроза переслідування і заборони опозиції, незалежних медіа, критично налаштованих неурядових організацій.

"ЄС повинен ясно дати зрозуміти панівній партії, що він цього не прийме, і в цьому разі відбудеться повне припинення відносин", - йдеться в заяві.

Також, парламентарії зажадали запровадження санкцій проти осіб, які перешкоджали вільному волевиявленню грузинського народу.

Заяву підписали голови комітетів закордонних справ парламентів Німеччини, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Італії, Канади, Швеції, Ірландії, України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

Блокування звернення до США мало критичні наслідки для України - Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА