Інтерфакс-Україна
13:27 07.10.2025

Застосування коефіцієнтів зменшення пенсій військовослужбовців є протиправним – Верховний суд

2 хв читати
Застосування коефіцієнтів зменшення пенсій військовослужбовців є протиправним – Верховний суд

Застосування коефіцієнтів до пенсій військовослужбовців на підставі закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" та постанови Кабінету міністрів, що визначає порядок виплат пенсій в період воєнного стану, є протиправним, інформують у Верховному суді.

"Застосування коефіцієнтів до пенсій військовослужбовців на підставі закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" та постанови Кабінету міністрів України від 3 січня 2025 року № 1 "Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану" є протиправним і порушує право на соціальний захист", - йдеться в повідомленні Верховного суду у Телеграм-каналі у вівторок.

В суді пояснили, що зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію за законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", здійснюється виключно внесенням змін до цього закону.

"Застосування при обчисленні (перерахунку) розміру пенсій таких осіб приписів ст. 46 закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" та постанови Кабінету міністрів України від 3 січня 2025 року № 1 "Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану", якими передбачено виплату таких пенсій із застосуванням коефіцієнтів зменшення пенсій, є протиправним і таким, що обмежує конституційне право на соціальний захист", - наголошують у Верховному суді.

Такий висновок зробив Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Львівщині розслідують ДТП, у якій загинуло четверо військових

СБУ та Нацполіція затримали агентку ФСБ, яка коригувала ворожі атаки по енергооб'єктах Вінниччини

Кабмін затвердив вимоги щодо боротьби з лудоманією

КМІС: 63% респондентів вважають, що українці долають суперечності та йдуть шляхом до згуртованої нації, частка оптимістів щодо майбутнього зросла до 56%

У Донецькій області загинули 8 цивільних, 19 зазнали поранень через обстріли окупантів минулої доби

Петиція про перейменування однієї з вулиць Києва на честь Парубія не набрала необхідні для розгляду голоси

Єврокомісія може оскаржити у суді невизнання Польщею, Угорщиною і Словаччиною оновленої торговельної угоди ЄС та України - ЗМІ

УЧХ допомагав постраждалим після російської атаки БпЛА на Суми

ДБР повідомило про підозру в держзраді ексдепутату Одеської міськради за події 2 травня 2014 року

Кабмін перейменував Мінкультури та страткомунікацій на Мінкультури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА