Інтерфакс-Україна
14:50 23.07.2025

Обмеження незалежності українських антикорупційних органів ускладнює шлях України до ЄС – МЗС Німеччини

2 хв читати
Обмеження незалежності українських антикорупційних органів ускладнює шлях України до ЄС – МЗС Німеччини
Фото: https://www.facebook.com/UkraineMFA

Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль розкритикував прийняття Україною закону, який передбачає обмеження повноважень Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП), і зазначив, що це ускладнює її європейську інтеграцію.

"Обмеження незалежності українських антикорупційних органів ускладнює шлях України до ЄС. Я очікую від України послідовного продовження боротьби з корупцією. Тому я зустрічався в Києві також із керівниками НАБУ та САП", - йдеться в заяві Вадефуля, опублікованій німецьким зовнішньополітичним відомством в соцмережі Х в середу.

Як повідомлялося, Верховна Рада на засіданні у вівторок 263 голосами підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкт №12414, яким обмежила незалежність НАБУ та САП. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук одразу підписав закон та направив його на підпис президенту України Володимиру Зеленському, тоді як за звичайної практики це відбувається після розгляду блокуючих постанов, які вносять опоненти.

Єврокомісар з питань розширення Марта Кос висловила стурбованість голосуванням Ради за даний законопроєкт, та зазначила, що це є "серйозним кроком назад". Крім того, вона підкреслила, що верховенство права залишається в самому центрі переговорів про вступ України до ЄС. Пізніше, після розмови з прем'єр-міністеркою Юлією Свириденко та віцепремʼєром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарасом Качкою, Кос заявила, що ЄС продовжить працювати "з Україною над необхідними реформами у сфері верховенства права та прогресом на шляху до ЄС". В свою чергу, віцепремʼєр Качка у розмові Кос запевнив, що порядок денний реформ в Україні та зобов'язання щодо вступу у Європейський Союз залишаються повністю чинними.

Низка політиків та громадських діячів, а також представники Європейської комісії виступили категорично проти цього законопроєкту та закликали Зеленського ветувати його. У Києві, Львові, Дніпрі та Рівному у вівторок пройшли акції протесту проти законопроєкту.

Пізніше Зеленський підписав цей закон. Документ опубліковано в парламентському виданні "Голос України" 22 липня. Він набуває чинності в день, наступний за публікацією, тобто 23 липня.

Наразі народні депутати ініціюють збір підписів та підготовку конституційного подання до Конституційного суду України щодо закону про звуження повноважень НАБУ та САП.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп про тристоронню зустріч з Путіним та Зеленським: Вона буде, але мала б відбутися ще 3 місяці тому

Генпрокурор: На Львівщині підозри отримали 18 посадовців

Президентський законопроєкт про НАБУ/САП закріплює процесуальну незалежність керівника і прокурорів САП від генпрокурора – юрист

У Харкові завершені аварійно-рятувальні роботи на місці ворожого авіаудару

Трамп розглядає можливість запровадження вторинних санкцій проти РФ раніше, ніж через 50 днів

Скасування рішень про перейменування вулиць на честь захисників України неприпустиме – УІНП

У застосунку Армія+ з'явився новий навчальний курс "Стоп корупція. Уповноважені"

Зеленський поставив завдання: здатність України у визначений час застосувати щонайменше 1000 дронів-перехоплювачів на добу

Качка обговорив з експертами президентський законопроєкт про НАБУ та САП

Житель Хмельниччини отримав 15 років тюрми за підготовку терактів біля підрозділів ТЦК та Нацгвардії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА