Інтерфакс-Україна
19:57 07.04.2025

Норвегія надає Україні ще 415 млн євро на артилерійські боєприпаси

2 хв читати
Норвегія надає Україні ще 415 млн євро на артилерійські боєприпаси

Норвегія виділяє 4 млрд норвезьких крон (332 млн євро) у вигляді грантів на "чеську ініціативу" для закупівлі артилерійських боєприпасів у 2025 році, а також 1 млрд норвезьких крон (83 млн. євро) - на механізм фінансування European Peace Facility (EPF), повідомив урядовий сайт Норвегії.

"Норвегія виділяє 4 мільярди норвезьких крон у вигляді грантів на ініціативу Чехії щодо закупівлі артилерійських боєприпасів для України у 2025 році. Крім того, Норвегія виділяє 1 мільярд норвезьких крон на механізм фінансування European Peace Facility (EPF)", - йдеться у повідомленні на сайті у понеділок.

"Артилерійські снаряди є передумовою визвольної боротьби України проти російських загарбників. Тому також важливо, щоб Норвегія сприяла поповненню українських запасів боєприпасів. Це велика потреба, яку українці чітко доносять до нас, і над якою разом працюють європейські країни", - сказав прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре, якого цитує пресслужба уряду

Зазначається, що прем'єр-міністр Норвегії, який перебуває у Брюсселі, буде обговорювати підтримку України з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляйєн.

"ЄС і Норвегія мають тісну і хорошу співпрацю щодо військової допомоги Україні. І грант EPF, і наша спільна підтримка чеської ініціативи щодо боєприпасів ще раз підкреслюють, що Європа підтримує Україну", – сказав Стьоре.

Перед тим Норвегія підтримала придбання боєприпасів для України у норвезьких виробників у співпраці з іншими країнами Північної Європи, а також передавала снаряди зі своїх складів та поділилася технологіями, щоб снаряди можна було виробляти в Україні за ліцензією.

На початку березня у Норвегії домовилися про збільшення допомоги Україні у 2025 році на 50 мільярдів норвезьких крон – до 85 мільярдів норвезьких крон.

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський минулого тижня повідомив, що чеська ініціатива з придбання боєприпасів для України має достатньо ресурсів для забезпечення їхнього щомісячного постачання до вересня 2025 року.

 

ОСТАННЄ

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

Трамп заявив, що США можуть вийти із переговорного процесу щодо врегулювання війні РФ проти України

ЗСУ отримали понад 200 багі зі сталі "Метінвесту", наразі автівки отримали прикордонники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА