Інтерфакс-Україна
22:15 05.10.2025

Климпуш-Цинцадзе: у парламенті Чехії може бути сформована коаліція меншості з проєвропейською орієнтацією

2 хв читати

Через принципову позицію президента Чехії Петра Павела щодо недопустимості участі праворадикалів в уряді, Андрей Бабіш, чия партія ANO перемогла на парламентських виборах, найімовірніше буде змушений сформувати коаліцію меншості з проєвропейською орієнтацією, прогнозує голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція "Європейська солідарність").

"Безумовно, для правлячої партії, яка проактивно і віддано підтримувала Україну, це, на жаль, поразка. Разом із тим парламентські вибори в Чехії закінчилися не чорно-білою картинкою. До парламенту не пройшли комуністи, праворадикали набрали набагато менше голосів від тієї кількості, на яку вони сподівалися, і якої остерігалися оглядачі. Чехи продемонстрували велику активність, явка становить майже 70%. Не варто забувати про повноваження президента Чехії, його чітку проєвропейську та пронатовську позицію, та позицію підтримки України. Його несприйняття уряду із праворадикальними політичними силами, швидше за все змушуватиме Бабіша створити коаліцію меншості, яка залишиться проєвропейською, пронатовською, хоча не буде відкрито, гучно та ініціативно пропонувати ідеї щодо нових видів підтримки України", - сказала Климпуш-Цинцадзе у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у неділю.

Голова комітету не вважає, що чеський прем’єр стане поряд з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном просувати російські наративи.

Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що влада України зможе встановити діалог з новим урядом Чехії.

"Будемо сподіватися, що українській владі вистачить мудрості налагодити контакти з новим урядом Чехії. Безумовно, тут матиме значення і парламентська дипломатія. Вірю в те, що є можливість мати раціональний, практичний і дружній діалог із Чехією", - наголосила Климпуш-Цинцадзе.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Каллас про можливу передачу Україні Tomahawk: Вітаємо інструменти, які роблять Україну сильнішою

Сибіга: Ще 7 країн мають намір доєднатися до ініціативи PURL

ЄС виділяє 10 млн євро на створення спецтрибуналу та ще 6 млн євро на підтримку депортованих Росією українських дітей - Каллас

ЄС працює над виділенням додаткових 100 млн євро на зимову підтримку України - Каллас

Метою спільної інформаційної кампанії з ЮНІСЕФ є посилення батьківських компетенцій – Герасимчук

Антикорупційні органи і фонд "Повернись живим" аналізуватимуть закупівлі в секторі безпеки на предмет корупції

Дрони СБУ та ССО уразили нафтовий термінал та низку електропідстанцій в Криму – джерело

Україна працює над впровадженням Європейської гарантії для дітей — уповноважена президента Герасимчук

Рівень довіри Зеленському лишається незмінним, але лише 25% хотіли б його президентства після війни - КМІС

Графіки аварійних відключень е/е введені в семи областях – Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА