Інтерфакс-Україна
13:50 22.01.2026

Раді рекомендують ухвалити закон щодо спрощення набуття майна неповнолітніми

1 хв читати
Раді рекомендують ухвалити закон щодо спрощення набуття майна неповнолітніми

Парламентський комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді схвалити в цілому законопроєкт щодо спрощення механізму набуття малолітніми та неповнолітніми особами права власності на майно.

Законопроєкт № 12254 про внесення зміни до частини другої статті 32 Цивільного кодексу передбачає, що батьки або опікуни повинні піклуватися про збереження та використання майна дитини в її інтересах. Документ пропонує не вимагати дозволу органів опіки та піклування у випадках, коли дитина безоплатно набуває майно, зокрема нерухомість, якою вона вже користується.

Крім того, відповідно до законопроєкту правочини можна буде вчиняти без згоди одного з батьків, якщо він перебуває в полоні, зник безвісти, понад шість місяців не проживає з дитиною і не бере участі в її вихованні та утриманні, або якщо його місце проживання невідоме.

"Комітет з питань правової політики зазначає, що ухвалення цього законопроєкту дозволить спростити механізм набуття малолітніми та неповнолітніми особами права власності на нерухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва, майбутні об’єкти нерухомості, інше цінне майно, зокрема транспортні засоби, без створення додаткових бюрократичних перешкод та затягування моменту набуття ними права власності на майно", - повідомили у прес-службі апарату Верховної Ради.

Як повідомлялося, народні депутати підтримали цей законопроєкт за основу 4 листопада 2025 року.

ОСТАННЄ

Ситуація в енергосистемі вранці ускладнилася через вихід частини генерації в аварійний ремонт – "Укренерго"

Кличко: Мер Варшави передав Києву 90 генераторі

СБУ оприлюднила допит окупанта, який разом зі співслужбовцем розстріляв 9 українських військовополонених

Велика Британія розуміє і поділяє розчарування Зеленського через продовження варварської війни – ЗМІ

У Департаменті фінансів КМДА проходять слідчі дії

Голова ТСК Гончаренко запросив генпрокурора на засідання комісії для надання пояснень щодо операції "Мідас"

Зеленський обговорив із переговорною групою формати зустрічей в ОАЕ

Росіяни витратили на масований удар 20 січня понад $131 млн – ГУР МО

Сибіга відповів Орбану: Ваш господар у Москві не протягне 100 років

СБУ: гауляйтеру Сальдо повідомлено нову підозру – за створення окупаційного батальйону на лівобережжі Херсонщини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА