Інтерфакс-Україна
12:40 08.01.2026

У Кривому Розі без світла вже 39 тис. абонентів, без тепла 2,5 тис. багатоповерхівок – Вілкул

2 хв читати
У Кривому Розі без світла вже 39 тис. абонентів, без тепла 2,5 тис. багатоповерхівок – Вілкул

Кількість абонентів без електропостачання в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області після російської атаки зросла з 29 тис до майже 39 тис, у мережі фіксуються суттєві стрибки напруги, повідомив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

"Ситуація важка, але всі необхідні служби працюють над відновленням. На зараз без електропостачання 38.983 абоненти. В тому числі Інгулецький район, частина Металургійного та Довгинцівського районів… Ви бачите самі стрибки напруги, навіть у кого є електрика, від 130 до 420 В. Тобто бажано максимально не вмикати електроприбори, аби вони не погоріли", - написав Вілкул в Телеграм у четвер.

Він також повідомив, що з 10 годин ранку через відсутність електрики було зупинено шість великих котелень, які забезпечували теплопостачання у близько 2 тис 500 багатоквартирних будинків. "Нагадую, що великі котельні запитані напряму від високовольтних ЛЕП і генераторів, які могли б заживити ці котельні, просто не існує в природі. Більше 30 малих котелень перезапущено на генераторах", - повідомив Вілкул.

Стосовно водопостачання, голова Ради оборони Кривого Рогу повідомив, що за останні 4 години відбулося шість відключень насосних станцій. "Через це дуже багато повітря в системі по всьому місту. "Розводушення"триватиме до двох діб. Окремо в кожному кварталі, а іноді й в будинку. Там де немає електрики, воду в системі утримуємо на генераторах. Але тиск, зрозуміло, буде нижчий", - розповів він.

"У місті працюють всі пункти незламності. Там є і генератори, і теплові пушки, і вода, і медична допомога. Всі заклади охорони здоровʼя працюють стабільно. В тому числі на генераторах", - розповів Вілкул.

Як повідомлялося, вранці очільник Ради оборони міста повідомляв про 29 тис 360 абонентів без енергопостачання. За його словами, було відновлено водо- та теплопостачання, критична інфраструктура працювала на резервному живленні, також була відновлена робота електротраспорту.

Внаслідок російської масованої атаки на Кривий Ріг в ніч на середу поранення отримали восьмеро людей, двоє з них були шпиталізовані у важкому стані та прооперовані. У місті виникли проблеми з постачанням води та тепла.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна очікує від країн ЄС і НАТО дієвої реакції на застосування "Орєшніка" - Кондратюк

РФ суттєво пошкодила два енергооб'єкти ДТЕК на Одещині

Росія завдала ракетного удару по Харківському інноваційному терміналу "Нової пошти", знищено вантажний термінал та частково поштовий

Внаслідок обстрілів відключено споживачів у Києві, семи областях та ще в двох регіонах – через негоду

"Укрзалізниця" уніфікувала прайс на ремонт приватних вантажних вагонів

Новий пакет санкцій ЄС проти РФ може бути прийнятий до 24 лютого - ЗМІ

Зеленський: Росія має розуміти: холод війну виграти не допоможе

На Донеччині за добу 2 людини загинули, 3 поранені, з лінії фронту евакуйовано 75 мешканців – ОВА

Комітет нацбезпеки у вівторок підтримав звільнення Малюка з посади очільника СБУ - нардепи

СБУ та ВМС ЗСУ уразили завод із виробництва БпЛА у Таганрозі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА