Інтерфакс-Україна
14:24 20.04.2021

Кластери з реалізації Мінських угод є капканом для України - думка

2 хв читати
Кластери з реалізації Мінських угод є капканом для України - думка

Віце-прем'єр-міністр України в 2005-му році, член Стратегічної ради Руху опору капітуляції Роман Безсмертний заявив, що імплементація запропонованих Францією та Німеччиною кластерів з реалізації Мінських угод для України дуже небезпечна.

"Кластеризація Мінського процесу - це черговий капкан для тих, хто вірить у здатність з нинішньою Росією досягти під час переговорного процесу хоча б примирення. Я вже не кажу про досягнення позитивного результату. Це примирення вкрай потрібне сьогодні Росії, щоб рана, яку вони організували на Донбасі, постійно кровоточила", - заявив Безсмертний на прес-брифінгу на тему "Кластерний план" реалізації Мінських домовленостей - нав'язаний силою примус до капітуляції" у вівторок у Києві.

У свою чергу представник України в Раді ООН з прав людини у 2006-2010 роках, член Стратегічної ради Руху опору капітуляції Володимир Василенко вважає, що "імплементація кластерів щодо реалізації Мінських угод від початку приречена на невдачу".

"Численні переговори, які відбувалися на основі Мінських домовленостей, були безрезультатними саме тому, що вони й відбувалися на їхні основі... Мінські угоди дійсно відіграли роль безальтернативного припинення агресії, але вони були нав'язані силою, багато положень цих угод за змістом суперечать загальновизнаним принципам міжнародного права, і тому вони за визначенням не можуть бути самодостатнім і єдиним інструментом врегулювання конфлікту", - заявив Василенко.

Він також додав, що "альтернатива Мінським угодам є - це передусім статут ООН, норми права міжнародних договорів, норми міжнародно-правової відповідальності та норми інституту міжнародно-правових санкцій".

Безсмертний - колишній представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини

РФ веде потужну інформаційну війну проти всієї Європи - депутат Європарламенту Брейза

Заява Росії та Китаю про "усунення корінних причин війни" свідчить про готовність КНР легітимізувати військову агресію під виглядом "безпекових інтересів" - Фріз

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Арсеній Яценюк: росіяни повинні нести відповідальність за все, що робить Путін

Канцлер Німеччини Мерц: Україна може стати членом ЄС до членства в НАТО

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА