І.Геращенко пов'язує ініціативу президента про продовження закону про особливий порядок в ОРДЛО до кінця 2019 р. з передвиборчою кампанією в Раді
Пропозиція президента України Петра Порошенка продовжити до 31 грудня 2019 року дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО пов'язана з тим, що в жовтні 2019 року, у разі необхідності знову пролонгувати його, буде проблематично проголосувати таке рішення через парламентську передвиборну кампанію, вважає перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
"Мені здається, це логічно (продовження дії закону до 31 грудня 2019 року - ІФ). Тому що, по-перше, через рік ми матимемо розпал виборців кампанії в парламенті. Мені здається, буде правильно, якщо зараз парламент візьме на себе відповідальність пролонгувати до 31 грудня (2019 року)", - сказала вона журналістам у кулуарах парламенту в середу, відповідаючи на запитання, чому глава держави пропонує продовжити саме до 31 грудня 2019 року.
"Я думаю, що в цей час (через рік - ІФ) вже можуть бути проблеми, навіть технічні, зі збором депутатів - всі підуть в округи, на свої виборчі фронти. Думаю, в цьому є логіка. Президент мудро вчинив, що пропонує 31 грудня 2019 року", - пояснила вона.
І.Геращенко нагадала, що дія закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО закінчується 10 жовтня цього року.
Вона також додала, що цього тижня президентську ініціативу про пролонгацію розгляне комітеті з питань національної безпеки і оборони.
Перший віце-спікер вважає, що парламенту слід якомога швидше ухвалити документ.
Як повідомлялося, П.Порошенко вніс у середу до Ради законопроект №9153, згідно з яким запропоновано продовжити дію закону про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО.
Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО було ухвалено у вересні 2014 року і він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу вступає в силу лише "після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону, зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України".
6 жовтня 2017 року Верховна Рада продовжила на рік термін дії цього закону, що мав втратити чинність 18 жовтня 2017 року.