Інтерфакс-Україна
15:46 29.06.2025

Нардепи Костенко та Федина відзначають необхідність виходу України з Оттавської конвенції

2 хв читати

Народний депутат фракції "Голос" Роман Костенко відзначає необхідність виходу України з Оттавської конвенції, яка забороняє застосування, накопичення та виробництво протипіхотних мін, в умовах війни проти РФ, яка не була стороною цієї конвенції.

"Це крок, якого давно вимагала реальність війни. Росія не є стороною цієї Конвенції і масово застосовує міни проти наших військових і цивільних. Ми не можемо залишатися зв’язаними в умовах, коли ворог не має жодних обмежень. Тепер очікуємо на розгляд питання у Верховній Раді України. Законодавче закріплення цього рішення має остаточно повернути Україні право на ефективний захист своєї території", - написав Костенко у Facebook в неділю.

Народна депутатка фракції "Європейська солідарність" Софія Федина відзначила, що вихід з конвенції необхідний "для того, аби Збройні Сили України мали повне юридичне право використовувати протипіхотні міни", і що з неї потрібно було вийти значно раніше.

"А що ми робили з мінами, за 2 роки до повномасштабного вторгнення і в умовах вже триваючої війни? У 2020 році Україна знищила понад 3 мільйони протипіхотних мін… Вийти з Оттавської конвенції треба було ще восени 2021 року, коли Захід попередив про небезпеку нападу, а ми, ЄС, вимагали від влади негайно почати підготовку", - написала вона у Facebook, відзначивши, що Україна вийшла з конвенції після Естонії, Литви, Латвії, Польщі та Фінляндії – "країн, де війни немає, але де до неї готуються".

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 червня "Про вихід України з Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення від 18 вересня 1997 року". Відповідний указ №441/2025 опублікований на сайті голови держави у неділю та набирає чинності з дня його публікації.

28 травня 2025 року уряд Фінляндії схвалив пропозицію про вихід з Оттавської конвенції і направив її на остаточне затвердження до парламенту, після чого профільний комітет її схвалив. 28 червня Литва, Латвія та Естонія спільно повідомили державам-членам ООН про вихід із Оттавської конвенції, що забороняє протипіхотні міни; відповідні заяви поширили міністерства закордонних справ цих країн. Рішення денонсувати Оттавську конвенцію також підтримав парламент Польщі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На околиці Харкова сталася масштабна ДТП, троє осіб постраждали

Президент підписав новий санкційний пакет, направлений проти російських фінансових схем

В результаті ДТП за участю пасажирського автобуса в Угорщині тяжкі травми отримали четверо українців – МЗС України

Росіяни атакували Херсон, є постраждалі – ОВА

В Києві через спеку обмежено рух вантажівок – патрульна поліція

На Харківщині автівка наїхала на вибухонебезпечний предмет, шпиталізовано двох літніх чоловіків

Україна завершила вісім етапів великого обміну полоненими з РФ – Зеленський

В Україні в найближчі дві доби на більшості територій без опадів, місцями короткочасні дощі – Укргідометцентр

На Київщині продовжується ліквідація наслідків нічного удару, є постраждалі – ОВА

В Угорщині сталася ДТП за участі пасажирського автобуса української реєстрації, 19 осіб постраждали - МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА