Вибори
11:03 02.10.2020

Гройсман про епідемію COVID-19: Держава втратила контроль над ситуацією

2 хв читати
Гройсман про епідемію COVID-19: Держава втратила контроль над ситуацією

Держава не втримала контроль над епідемією COVID-19, а час, який потрібно було використати на підготовку інфраструктури, лікарень, фахівців та безпосередньо людей, – втрачено, констатує екс-прем’єр-міністр України (2016-2019) Володимир Гройсман.

В ефірі програми "Народ проти" на телеканалі "Україна 24" він зазначив, що майже половину коштів державного COVID-фонду витрачено не на медицину, а на різні непрофільні напрямки, які не мають жодного відношення до вирішення питань суттєвого зростання кількості зареєстрованих випадків захворювання на коронавірус.

"Тут питання порятунку. Ми маємо оцінити реальну загрозу. У нас з березня було шість місяців, щоб підготуватися до зростання захворюваності. У нас немає ніякої другої хвилі. У нас перша не завершилася!" – обурився Гройсман.

На його думку, за шість місяців треба було підготувати інфраструктуру і людей, щоб контролювати захворюваність. "Зараз ми в 4 рази менше робимо тестів, ніж сусідні країни. А для того, щоб управляти процесом, треба швидко виявляти хворобу. І тут питання: а де у нас обладнання, системи захисту? Рівень реального забезпечення (лікарень) менший, ніж потрібно!" – сказав Гройсман.

Він наголосив, що Україна втратила багато часу. "Як можна було сформувати COVID-фонд в 65 млрд і з них 35 млрд грн відправити на дороги? Я не проти доріг. Але питання не в тому. Важливо, щоб всі, хто їздить тими дорогами, були живі. І це питання не тільки МОЗ. Це питання уряду і особисто голови уряду. Він має 24/7 швидко приймати рішення. Ми втратили час. Держава втратила контроль над епідемією!" – шкодує екс-прем'єр.

Окремо Гройсман зазначив, що найбільший удар від коронавірусу відчула місцева влада, яка зреагувала на всі загрози швидше і ефективніше за центральну владу – завдяки реформі децентралізації.

"Місцеві бюджети завдяки децентралізації зросли в 4 рази, але питання захисту людей – це питання держави. Я давно звертався і говорив: створіть тримісячний запас лікування, обладнання! Що треба зробити зараз? По-перше, розширити можливості лабораторних досліджень. По-друге – забезпечити резерви і захистити лікарів", - висловив думку Гройсман, вказавши, що це найперші рішення, які потрібні, і ухвалювати їх треба якомога швидше.

ОСТАННЄ

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

На 87 окрузі в Івано-Франківській області Шевченко обігнав Кошулинського, але лідирує Вірастюк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА