Дебати Зеленського і Порошенка на "Олімпійському" стали кроком вперед в українській демократії - спостерігачі IRI
Дебати кандидатів у президенти України, які вийшли до другого туру виборів, 19 квітня на НСК "Олімпійський" (Київ), є кроком вперед і прецедентом в українській демократії, зазначають спостерігачі місії Міжнародного республіканського інституту (IRI).
"З огляду на інші країни в регіоні, дебати 19 квітня між Петром Порошенком і Володимиром Зеленським стали кроком вперед і новим прецедентом в українській демократії. Хоча вони і були сповнені негативних атак опонентів, вони стали першою (і єдиною) можливістю для українських громадян побачити разом перед днем голосування двох кандидатів, які вийшли у фінальний тур", - йдеться в попередньому звіті IRI, наданому журналістам на прес-конференції в понеділок у Києві.
У Місії зазначають, що незначні і несистемні порушення не вплинули на загальний результат виборів президента України, а процедури в день голосування 21 квітня відповідали чинному законодавству.
"Загалом настрій кампанії напередодні другого туру виборів був переважно спокійним і мирним. Однак негативний характер агітації погіршив загальну якість кампанії напередодні повторного голосування", - наголошується в звіті.
Спостерігачі IRI констатують, що хоча це явище не унікальне для України, проте, воно не дозволило виборцям повноцінно почути позицію кандидатів щодо ключових питань і зробити усвідомлений вибір.
У Місії також зазначають, що публічне визнання чинним президентом України П.Порошенком перемоги свого опонента і готовність надати йому допомогу в перехідний період свідчить про зрілість української демократії.
Водночас спостерігачі вказують на необхідність удосконалення процедури зміни місця голосування для жителів окупованих територій Донбасу і Криму, зазначаючи, що це 16% українських виборців.
До складу делегації спостерігачів Міжнародного республіканського інституту на виборах президента України входили 40 осіб.