Інтерфакс-Україна
19:12 12.09.2025

Глава МЗС Польщі: закликаємо Угорщину зняти вето на відкриття першого кластера переговорів про вступ України в ЄС

1 хв читати
Глава МЗС Польщі: закликаємо Угорщину зняти вето на відкриття першого кластера переговорів про вступ України в ЄС

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав Угорщину зняти вето щодо переговорів України про вступ в ЄС та наголосив на необхідності скоординованого тиску на Будапешт.

"Тільки скоординований тиск на Угорщину може принести результати. Ми знову закликаємо Угорщину скасувати заборону на розподіл коштів з Європейського фонду миру для держав-членів та України. Також закликаємо Угорщину зняти вето на початок переговорів щодо першого кластера", - сказав він на спільній пресконференції з українським колегою Андрієм Сибігою.

Глава МЗС додав, що Польща "з нетерпіння чекаємо на прийняття України до сім'ї ЄС, як тільки будуть виконані критерії".

Сікорський зазначив, що Польща прагне розширити військове співробітництво з Україною, в тому числі в оборонному секторі, за допомогою двостороннього фінансування, яке вже доступне, а також за допомогою інструменту Європейського Союзу SAFE.

"Польща має стати найбільшим бенефіціаром, отримавши 47 мільярдів євро, і частина цих коштів буде використана для спільних проєктів", - сказав Сікорський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Запоріжжя під атакою російських БпЛА, виникла пожежа - ОВА

Падіння уламків збитих російських дронів зафіксовано в кількох локаціях Києва – КМВА

Відключень електро- та водопостачання у зв'язку з атаками російських дронів у Києві не допущено, є точкові аварії - КМВА

Магістральний аміакопровід "Тольятті-Одеса" пошкоджено через обстріл в Донецькій області – ОВА

Кличко попередив про перебої зі електрикою й водопостачанням через атаку російських БпЛА

Трамп вважає, що Україна і РФ невдовзі опиняться за столом переговорів і не виключає застосування додаткових санкцій проти РФ

Лозівське КП "Теплоенерго" відбило масштабну кібератаку – мер

Трамп вважає, що Україна і РФ невдовзі опиняться за столом переговорів і не виключає застосування додаткових санкцій проти РФ

Сили оборони відбили з початку доби 199 ворожих атак - Генштаб

Вірменія відмовилася видати росіянам громадянина Грузії, який воював на боці ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА