Інтерфакс-Україна
01:50 26.10.2025

Незалежна кандидатка Кетрін Конноллі перемогла на виборах президента Ірландії – ЗМІ

1 хв читати

Кетрін Конноллі, незадежна кандидатка, здобула переконливу перемогу на виборах президента Ірландії, повідомила Reuters у суботу.

Конноллі, яку підтримали ліві опозиційні партії, отримала понад 64,7% голосів.

Друге місце посіла Гізер Хамфріс з центристської партії "Фіне Гейл", яка отримала 28,2%.

Конноллі, 68-річна законодавиця з Голуея, побудувала свою кампанію навколо меседжів "миру", "єдності" та "нейтралітету". Вона походить з крайньо лівого політичного спектру Ірландії та була підтримана Шинн Фейн, Лейбористською партією, Соціал-демократами та іншими лівими партіями.

Конноллі гостро критикувала Сполучені Штати та Європейський Союз, хоча Ірландія переважно підтримує ЄС. Вона висловлювала свою незгоду зі збільшенням військових витрат в ЄС з початку війни в Україні. Конноллі також критикувала США, Велику Британію та Францію за їхню роль у війні в Газі.

"Президент Ірландії здебільшого є номінальною особою, яка рідко використовує повноваження перевіряти конституційність законодавства, але часто виступає на світовій арені та запрошує інших глав держав у країну", - зазначає Reuters.

Джерело: https://www.dw.com/en/ireland-left-wing-connolly-wins-presidential-election/a-74496453

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ССО в Криму знищили пускову установку С-400 "Тріумф" і склад боєприпасів

Аварійні відключення електроенергії введено у кількох регіонах України - "Укренерго"

Програма УЗ-3000 працюватиме 2026р. у січні-лютому та жовтні-листопаді, матиме обмеження до 4 поїздок

ПС ЗСУ: Сили оборони минулої ночі знешкодили 415 цілей противника, є влучання 26 ракет

У Дніпрі вже двоє загиблих та 12 постраждалих

Росія цієї ночі випустила по Україні понад 450 ударних дронів і 45 ракет - Зеленський

РФ завдала дев'ятого з початку жовтня важкого удару по газових об'єктах України – очільник "Нафтогазу"

На Київщині через падіння уламків БпЛА постраждали четверо осіб

США звільнили Угорщину від американських санкцій за використання російської нафти і газу на рік - ЗМІ

У Полтавській області внаслідок російських ударів вночі виникли масштабні пожежі в кількох локаціях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА