Інтерфакс-Україна
08:51 18.08.2025

Мінкультури ініціює створення Коаліції з протидії незаконному вивезенню культурних цінностей

2 хв читати
Мінкультури ініціює створення Коаліції з протидії незаконному вивезенню культурних цінностей

Міністерство культури та стратегічних комунікаційініціює створення Коаліції з протидії незаконному вивезенню культурних цінностей.

"Зустріч стала черговим важливим етапом підготовки до міжнародної Конференції з питань протидії незаконному переміщенню українських культурних цінностей, запланованої на вересень. Захід буде присвячений формуванню національних підходів до роботи підрозділів, що протидіють злочинам проти культурної спадщини, та їхньої взаємодії з державними органами та міжнародними партнерами", - йдеться в повідомленні міністерства за результатами зустрічі заступника міністра Андрія Наджоса з міжнародними партнерами - представником Консультативної місії ЄС Матіасом Нойнером, дослідницями Curia Lab (США) Кетрін Гаррель і Фіоною Грінланд.

Зазначається, що на зустрічі заступник міністра представив ініціативу відомства — створення Коаліції з протидії незаконному вивезенню культурних цінностей, що буде міжсекторальною платформою, яка має об’єднати зусилля державних інституцій, міжнародних експертів, правоохоронних органів та громадянського суспільства задля системного реагування на злочини у сфері культури.

Також він повідомив, що триває робота над ініціюванням санкцій проти осіб та установ, причетних до легалізації викрадених об’єктів, і  над налагодженням співпраці з міжнародними організаціями задля притягнення винних до відповідальності.

Зі свого боку, партнери з Curia Lab представили результати досліджень, проведених у співпраці з Європейським Союзом, що стосуються масштабного незаконного переміщення культурних об’єктів з тимчасово окупованих територій. За словами Грінланд, РФ від початку повномасштабного вторгнення незаконно вивезла понад 650 тис. одиниць культурної спадщини - музейні артефакти, архіви, книги, ікони, твори мистецтва.

Крім того, зазначається, що вже ідентифіковано щонайменше 67 українських музеїв, з яких об’єкти були вивезені та перереєстровані у російських державних фондах, часто — зі зміненим описом та фальсифікованим походженням.

"Задокументовано також факти цифрової каталогізації артефактів, що свідчить про спроби легалізувати їх як частину "російської культурної спадщини", - йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Якщо Угорщина припинить імпортувати російську нафту та газ, це прискорить кінець війни, заявив Кошта

Після повернення незалежності НАБУ-САП відповідальність на нас в рази більше – Кривонос

Зеленський про розгортання військ партнерів в Україні: Буде точно не в одиницях, а в тисячах

Українські фахівці розвивають далекобійність, були позитивні випробування – Зеленський

Україна готова зустрічатися з Орбаном, щоб проговорити причини блокування вступу до ЄС, - Зеленський

Команда ЄС прямує до Вашингтона, щоб працювати зі США над новим санкційним пакетом проти РФ, – Кошта

Зеленський і Кошта обговорили програму SAFE та скоординували кроки щодо перемовин про членство в ЄС

Ексзаступника голови ДФС Бамбізова затримано за підозрою в організації конвертцентру на 1,5 млрд грн

Зеленський: Важливо, щоб гарантії безпеки почали працювати вже зараз, під час війни, а не тільки після її закінчення

Голова ВАКС: Відчуваємо загрозу незалежності суду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА