Інтерфакс-Україна
11:22 16.12.2025

Питання бюджетної та військової допомоги Україні на 2026-27 розглядатиме Єврорада у четвер за участі Зеленського - Жовква

1 хв читати
Питання бюджетної та військової допомоги Україні на 2026-27 розглядатиме Єврорада у четвер за участі Зеленського - Жовква

Європейська рада розгляне питання надання Україні як військової, так і бюджетної підтримки на наступні за роки на засіданні в четвер, надання репараційного кредиту за рахунок заморожених активів РФ лишається наразі найефективнішою формою також допомоги, повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

"Післязавтра відбудеться засідання Європейської Ради на рівні лідерів Європейського союзу, де серед інших важливих питань буде розглядатися одним з перших питань – це питання виділення допомоги Україні. Репараційний кредит – це одна з форм такої допомоги, це найефективніша форма, яку зараз розглядають держави-члени… Триває дискусія", - сказав Жовква в ефірі телемарафону у вівторок вранці.

За його словами, президент України Володимир Зеленський обговорив це питання з лідерами країн ЄС на перемовинах у Берліні в понеділок та візьме активну участь в дискусії.

"Україні потрібна ця допомога на наступний період, мінімум на наступний рік і на 27-й рік, і ця допомога не лише військова – ця допомога бюджетна. Тому всі ці два дні, які залишились до Європейської Ради триватиме обговорення серед держав-членів… Україна є активним учасником дискусії. Безумовно, фінальне рішення буде прийняте європейськими країнами. Президент України братиме активу участь у дискусії на Європейській раді, тому сподіваємось на дуже позитивне рішення", - додав Жовква.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін розподілив понад 100 млн грн на ремонт лікарень на Миколаївщині та Харківщині і будівництво укриттів в Запорізькій області

Кабмін: 1,5 тис. шкіл отримають від ЮНІСЕФ по 420 тис. грн на підготовку до зими та підвищення енергетичної стійкості

Кабмін виділив 147,8 млн грн на допомогу мешканцям села Березина, які постраждали внаслідок вибуху на підприємстві

ППО знешкодила 31 із 51 БпЛА, зафіксовано влучання балістичних ракет та 20 безпілотників на 15 локаціях

Ворог атакував Херсонщину: восьмеро постраждалих, з них дві дитини

Окупанти за добу втратили 1090 особи та 131 од. спецтехніки - Генштаб

Сили оборони уразили ворожий військовий корабель та бурову платформу на нафтогазовому родовищі в Каспійському морі

Уже 8 жертв ворожої атаки в Одесі та 27 постраждалих

"Укрзалізниця" призначає додаткову групу вагонів до Кишинева з Одеси та Києва

Джонсон заявив про 15 млрд фунтів стерлінгів заморожених росактивів у Британії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА