Інтерфакс-Україна
18:45 01.07.2025

Перевірку доброчесності та відповідності голови та членів НКЦПФР продовжено на місяць - програма з МВФ

2 хв читати
Перевірку доброчесності та відповідності голови та членів НКЦПФР продовжено на місяць - програма з МВФ

Міжнародний валютний фонд (МВФ) розпочав перевірку голови та членів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), а також переніс термін її завершення з кінця червня на кінець серпня 2025 року.

"Перевірка базується на оновленому кодексі етики, підготовленому за консультацією зі Світовим банком (СБ) і прийнятому в рамках впровадження стандартів IOSCO, і містить нові правила щодо конфлікту інтересів. На жаль, процес закупівлі призвів до неодноразових затримок з початком перевірки, яка зараз триває, і співробітники стежать за її ходом", - йдеться в оновленій за результатами восьмого перегляду програмі розширеного фінансування EFF з МВФ, оприлюдненій Фондом у вівторок.

Пояснюється, що з метою посилення обмежень на рух капіталу НКЦПФР в середині червня 2025 року видала постанову, яка вимагає, щоб операції з позабіржовими валютними облігаціями, які здійснюються небанківськими установами, проводилися через Розрахунковий центр (РЦ).

"НКЦПФР поступово працює над зміцненням управління та операційної спроможності з метою підготовки до впровадження принципів IOSCO та узгодження заходів щодо руху капіталу для небанківських установ із тими, що застосовуються до банків. НКЦПФР продовжує вирішувати проблему хронічного дефіциту операційної спроможності після звільнення приблизно третини найдосвідченіших співробітників протягом минулого року", - зазначив МВФ, зауваживши водночас, що виклики є значними.

В організації пояснюють, що серед перешкод - труднощі із залученням нових співробітників, зокрема з огляду на рівень заробітної плати, необхідність навчання нових співробітників та значне навантаження, пов’язане з реформами інфраструктури фінринків, необхідними для підтримки відновлення та реконструкції.

МВФ також зобов’язав НБУ та НКЦПФР підготувати до кінця жовтня-2025 пріоритетний план реформ інфраструктури фінринку у консультації з міжнародними фінансовими організаціями (МФО) та іншими зацікавленими сторонами, який буде спрямований на максимальне використання можливостей для залучення приватного капіталу.

Передбачається, що дорожня карта визначить заходи для подальшої координації та розвитку державних, приватних та державно-приватних проєктів, взаємодії з галуззю щодо реформ ринкових інструментів, встановлення пріоритетності нових ринкових інструментів, зокрема сек’юритизації, забезпечених облігацій, синдикованих кредитів, субпартисипації в кредитах, а також реформування існуючих інвестиційних механізмів (включно із спільними інвестиційними інструментами) та кредитних інструментів (таких як факторинг та лізинг).

До того ж до кінця серпня 2025 року НКЦПФР має затвердити оновлений Єдиний проєктний портфель здійснення публічних інвестицій, а також підготувати до кінця березня 2026 року законодавчі пропозиції щодо приведення сек'юритизації та облігацій у відповідність до міжнародних стандартів.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп оголосив нові тарифи на імпорт товарів із Молдови, Брунею, Філіппін, Іраку, Алжиру та Лівії

Квотування експорту масла в ЄС призвело до зростання цін на внутрішньому ринку - аналітики

СБ надасть ще $116 млн гранту для підтримки системи теплопостачання в Україні – представниця банку на URC-2025

Усі великі трейдери повернулися в Україну і щороку залучають до $15 млрд для експорту українського зерна - УЗА

"Укрнафта" в 2026р планує побудувати 420 МВт газової генерації та великий проєкт CCHP – глава компанії на URC-2025

Україна у 2025/26 МР виростить 83 млн тонн зернових та олійних, що на 5,5% більше, ніж у минулому сезоні – прогноз УЗА

Інфляція в Україні у червні-2025 впала до 0,8%, у річному вимірі - до 14,3% - Держстат

"Укренерго" закликало ощадливо споживати е/е у середу з 16:00 до 22:00

Видача автобусних ліцензій у I пів.-2025 впала до 176 через наповнення ринку та жорсткіші умови видачі – ДСБТ

Мідь оновила історичний максимум на новинах про мита на імпорт у США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА