Інтерфакс-Україна
20:51 18.12.2025

Мексика продовжить підтримувати дипломатичні ініціативи України для досягнення миру — Стефанчук

1 хв читати
Мексика продовжить підтримувати дипломатичні ініціативи України для досягнення миру — Стефанчук

Мексика підтримуватиме дипломатичні ініціативи України для досягнення миру, повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

"Провів телефонну розмову з головою Палати депутатів Конгресу Мексики Кенією Лопес Рабадан… Погодилися, що справедливий і тривалий мир можливий лише на основі Статуту ООН, поваги до суверенітету й територіальної цілісності України. Почув запевнення, що Мексика і надалі підтримуватиме дипломатичні ініціативи, спрямовані на досягнення миру, а також підтвердження розуміння того, що Україна прагне справедливості та безпеки", — написав Стефанчук у Фейсбуці у четвер.

Він зазначив, що Мексика є важливим партнером України і її позиція надзвичайно цінна на міжнародній арені.

За його словами, створення у Конгресі Мексики групи дружби з Україною — однією з перших у новому скликанні, є важливим сигналом для подальшої міжпарламентської взаємодії. Стефанчук також розповів про домовленість поглиблення діалогу між парламентами задля підтримки мирних зусиль.

"Окремо обговорили питання повернення незаконно депортованих українських дітей. Запросив Мексику долучитися до Міжнародної коаліції за їхнє повернення — щонайменше в статусі спостерігача", — розповів спікер.

Стефанчук та Рабадан підтвердили взаємну зацікавленість у продовженні прямих контактів і обмінялися запрошеннями.

"Запросив пані Лопес Рабадан здійснити візит до України як важливий та історичний крок у розвитку відносин між нашими країнами",— додав голова Верховної Ради.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи просування окупантів на минулому тижні продовжили падати, але знов виросли під Покровськом – DeepState

Темпи просування окупантів на минулому тижні продовжили падати, але знов виросли під Покровськом – DeepState

Раді пропонують заборонити російську мову у приватних школах

Глава МЗС Норвегії: З оголошеного пакету допомоги $200 млн підуть на енергетичні потреби

Норвегія оголосила про пакет допомоги Україні на 4 млрд крон, зокрема щодо енергетики

Свириденко про енергетику: найскладніша ситуація залишається в окремих районах Києва та на лівому березі Київської області

"Нафтогаз" та "Газмережі" викрили схему крадіжки газу в Сумській та Вінницькій областях на 56,6 млн грн

У Києві учень 9-го класу поранив ножем учительку та однокласника, відкрита кримінальна справа - прокуратура

Глава МЗС Норвегії прибув до Києва

СБУ: викрито угрупування, яке готувало продаж однієї з найбільших партій "трофейної" зброї за час війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА