До Ради проходять партії "Слуга народу" - 42,7% голосів, "ОПЗЖ" - 12,9%, "Євросолідарність" - 8,8%, "Батьківщина" - 8,5%, "Голос" - 6,5% - екзит-пол на замовлення телеканалу "112"
У Верховну Раду IX скликання за партійними списками проходять п'ять партій, свідчать результати екзит-полу, проведеного австрійським "Інститутом соціальних досліджень" SORA спільно з українським центром "Соціальний моніторинг" на замовлення телеканалу "112".
За попередніми даними, в парламенті будуть представлені партії "Слуга народу" (42,7% голосів), "Опозиційна платформа - За життя" (12,9%), "Європейська солідарність" (8,8%), ВО "Батьківщина" (8,5%), партія "Голос" (6,5%).
З урахуванням таких результатів "Слуга народу" за партійними списками отримає 121 місце, "Опозиційна платформа - За життя" - 37, "Європейська солідарність" - 25, ВО "Батьківщина" - 24 і партія "Голос" - 18.
Теоретичний шанс потрапити в Раду ще зберігають партії "Сила і Честь" і Радикальна партія Олега Ляшка, які отримали за підсумками екзит-полу відповідно 3,9 і 3,1%, оскільки похибка цього опитування для партій з результатом нижче 10% становить 1,9% (для партій з результатом понад 10% - 2,4%).
Згідно з даними цього екзит-полу, в десятці партій з найкращим результатом також "Партія Шарія" - 3%, Опозиційний блок - 2,8% і ВО "Свобода" - 2,2%.
В "Української стратегії Гройсмана" 1,8%, у "Громадянської позиції"- 1%, у "Об'єднання Самопоміч" і "Аграрної партії України"- по 0,6%.
Слідом ідуть "Рух нових сил Михайла Саакашвілі" - 0,4%, "Партія зелених України" - 0,3%, "Сила людей" і "Сила права" - по 0,2%, "Соціальна справедливість", "Патріот" і ВО "Факел" - по 0,1%.
Нинішні вибори в парламент проходять за змішаною системою - по 225 кандидатів обираються за партійними списками в загальнодержавному багатомандатному окрузі та за мажоритарною системою в одномандатних округах.
Національні екзит-поли проводяться тільки за голосуванням у загальнодержавному багатомандатному окрузі за партійними списками, і їх результати дають можливість отримати уявлення про склад і майбутні партійні фракції лише по одній половині парламенту.
Щодо другої половини майбутнього парламенту - кандидатів-мажоритарників - теж можуть проводитися екзит-поли, але в кожному окрузі окремо.
При цьому потрібно враховувати, що кандидати-мажоритарники висуваються як партіями, так і шляхом самовисування, тому після обрання в парламент частина депутатів, обраних в округах, може увійти у фракції партій, які їх висували, а передбачити, куди увійдуть самовисуванці, заздалегідь неможливо.
Також слід враховувати, що чинна редакція Конституції не містить вимоги про обов'язкове входження народного депутата до фракції партії, за списком якої він був обраний до парламенту. Тому не виключено, що крім фракцій партій, що подолали 5% -ий бар'єр, в майбутньому парламенті будуть створені й інші фракції, до яких можуть увійти як депутати-мажоритарники, так і обрані за партійними списками, які відмовилися увійти у фракції цих партій.