Інтерфакс-Україна
22:51 19.09.2025

Кислиця заявив про прогрес в переговорах про гарантії безпеки для України зі США та європейськими союзниками - ЗМІ

1 хв читати

Перший заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця заявив, що Україна досягла прогресу в переговорах про формалізацію гарантій безпеки з боку США та європейських союзників. Про це повідомляє Reuters, публікуючи інтерв'ю з українським посадовцем у п'ятницю.

"Двостороння угода зі Сполученими Штатами залишається життєво важливою, а нещодавнє зобов'язання президента США Дональда Трампа брати участь в обороні України стало "проривом", - сказав Кислиця в інтерв'ю Reuters.

"Я вважаю, що цей дуже інтенсивний період обміну думками дозволяє нам набагато краще і конкретніше зрозуміти, хто і що готовий робити і хто й що здатний робити", - цитує Reuters Кислицю, зазначаючи, що він – " ключовий переговірник з союзниками щодо гарантій безпеки, який також брав участь у всіх трьох раундах прямих переговорів з Росією в Стамбулі на початку цього року".

"Кислиця зазначив, що ще не прийнято рішення про те, чи укладе Київ низку двосторонніх договорів зі своїми європейськими союзниками, чи багатосторонню угоду між кількома країнами. Незалежно від формату, майбутні гарантії повинні бути юридично обов'язковими і прийнятими національними парламентами", - йдеться в матеріалі Reuters.

Джерело: https://www.reuters.com/world/europe/ukraine-advances-security-talks-with-allies-vows-keep-hitting-russian-energy-2025-09-19/

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін ухвалив збільшення видатків Міноборони на 311 млрд грн – Шмигаль

Кабмін пропонує збільшити на 324,7 млрд грн витрати на оборону в держбюджеті-2025, джерело фінансування - ERA - Свириденко

Голова ДПСУ на зустрічі з військовими підрозділу Касьянова спростував спекуляції про штурмовиків на добропільському напрямку

За цю війну обовʼязково має бути відповідальність для всіх, хто розпочав її – Зеленський

Зеленський нагородив прем’єр-міністра Нідерландів Схоофа орденом князя Ярослава Мудрого І ступеня

Українська Fire Point зможе розпочати виробництво в Данії вже найближчими місяцями - міністр оборони

Окупанти вдарили по енергетичній інфраструктурі Донеччини, є знеструмлення – ОВА

Україна та Нідерланди планують завершити і підписати меморандум щодо спільного виробництва дронів – комюніке

Словаччина прагне посилити співпрацю з Україною у сфері ОПК - міністр оборони

Міністр оборони Словаччини: Україна потребує безпекових гарантій, і підтримка її вступу до ЄС є однією з них

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА