Вибори
17:23 19.11.2020

Більшість жителів Закарпаття вважають, що область має входити до складу унітарної України

2 хв читати
Більшість жителів Закарпаття вважають, що область має входити до складу унітарної України

Майже 90% жителів Закарпаття вважають, що їхній регіон має бути в складі унітарної України.

Такими є результати опитування Фонду "Демократичні ініціативи", презентовані 19 листопада в Києві.

У складі унітарної України з наявними повноваженнями місцевих рад і громад бачать свій регіон 51% жителів Закарпаття загалом, водночас цю точку зору поділяють лише 16% представників національних меншин.

При цьому 38% жителів Закарпаття вважають, що їхній регіон має бути в складі унітарної України з розширеними повноваженнями місцевих рад і громад у сфері розподілу та спрямування бюджетних коштів та місцевих доходів. Таку позицію підтримують 46% представників національних меншин.

Закарпаття бачать у складі федеративної України в статусі автономного округу майже 3% жителів регіону і 5% представників національних меншин.

А сепаратизм (вихід зі складу України та набуття незалежного статусу або приєднання до іншої держави) підтримують менше ніж 1% опитаних, і 2% із представників нацменшин.

Не змогли відповісти відповідно 8% і 31% респондентів.

Відповідаючи на запитання, за яких умов ви можете виїхати з України (можливо декілька відповідей), 28,3% опитаних мешканців Закарпатської області зазначили, що можуть виїхати в разі погіршення економічної ситуації (падіння доходів, відсутність роботи з достатньою оплатою праці). Для порівняння, в грудні 2018 року цей показник становив 20%.

У разі погіршення ситуації з дотриманням прав людини, переслідуваннями за етнічною/конфесійною ознакою готові виїхати з України 21,7% (8,2% у 2018 році).

17,1% респондентів вважають за можливе залишити Україну, в разі отримання легальної можливості отримати друге громадянство (3,2% у 2018 році).

Причиною виїзду з України для жителів Закарпатської області можуть стати: початок війни (13,5%), проживання родичів за кордоном (11,8%), зміна керівництва країни (5,8%), зміни зовнішньополітичного курсу України (6,8%), інше (1,4%).

За жодних умов не виїдуть із Закарпаття 34,1% опитаних. Не змогли відповісти 11,8% респондентів.

Опитування було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології протягом 24 серпня - 6 вересня 2020 року. Загалом було опитано 1000 респондентів - 500 респондентів за репрезентативною вибіркою в Закарпатській області (у 6 містах і 15 селах області) і 500 респондентів серед національних меншин (із них 300 угорців та 200 представників ромської, румунської та словацької громад) у місцях компактного проживання. Похибка вибірки не перевищує 4,4%.

Соціологічне опитування було проведене в Закарпатській області Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології протягом 24 серпня–6 вересня 2020 в рамках проєкту «Форум розвитку Закарпатської області Re:Open Zakarpattia», що реалізується ГО «Інститут Центральноєвропейської Стратегії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

ОСТАННЄ

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

На 87 окрузі в Івано-Франківській області Шевченко обігнав Кошулинського, але лідирує Вірастюк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА