Інтерфакс-Україна
22:45 29.05.2025

Єрмак провів розмову з радниками лідерів Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії щодо підготовки до перемовин із РФ

1 хв читати

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів телефонну розмову з радниками лідерів Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії, під час якої обговорили координацію дипломатичних зусиль для досягнення справедливого і тривалого миру, а також підготовку до наступної зустрічі в межах переговорного процесу з російською стороною.

Як повідомляє пресслужба Офісу Президента у четвер, в розмові взяли участь радник Прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Джонатан Пауелл, радник канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики та безпеки Гюнтер Зауттер, дипломатичний радник Президента Франції Еммануель Бонн та дипломатичний радник Голови Ради міністрів Італії П’єтро Каріні.

Під час розмови Єрмак наголосив, що російська сторона досі не передала Україні свій "меморандум" із баченням кроків до припинення вогню, попри домовленість зробити це після завершення обміну полоненими. Водночас Україна вже надала свій документ, що відображає її позицію.

"Україна готова бути на наступній зустрічі, але ми хочемо вести конструктивну дискусію. Це означає, що важливо отримати російський проєкт. Часу достатньо – на підготовку та відправку документів достатньо чотирьох днів", – заявив Єрмак.

Також він повідомив, що поінформував про позицію України спецпредставника Президента США Стівена Віткоффа та наголосив на важливості участі в переговорах представників Сполучених Штатів та європейських країн.

Джерело:

https://president.gov.ua/news/andrij-yermak-proviv-rozmovu-z-radnikami-lideriv-velikoyi-br-98125

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Армія РФ з початку року втратила майже 146 тис. військових та понад 1 тис. танків – ОСУВ "Хортиця"

СБУ офіційно підтвердила удари по російських бомбардувальниках на аеродромах у Сибіру

Уже з'явився текст мирних пропозицій від України для угоди з РФ

Зеленський затвердив делегацію для участі у другому переговорному процесі з РФ у Туреччині

Окупанти продовжують атакувати Дніпропетровщину в неділю, є пошкодження інфраструктури - Лисак

У Корабельному районі окупанти скинули вибухівку з БпЛА на чоловіка - ОВА

Двоє дітей постраждали через атаку російського дрона у Комишанах на Херсонщині - ОВА

Атака СБУ по аеродромах стратегічної авіації РФ впливатиме і на глобальний стратегічний баланс ядерних сил на планеті – ексміністр оборони

Старт переговорів делегацій у Стамбулі планується о 13:00 понеділка

Міністр оборони Ізраїлю наказав військам діяти в секторі Газа без урахування ситуації з переговорами про перемир'я в анклаві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА