Інтерфакс-Україна
16:35 30.04.2025

Про відокремлення переговорів про вступ до ЄС для України і Молдови не йдеться – Порошенко після зустрічі з фон дер Ляєн

2 хв читати
Про відокремлення переговорів про вступ до ЄС для України і Молдови не йдеться – Порошенко після зустрічі з фон дер Ляєн
Фото: https://eurosolidarity.org

Народний депутат України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко обговорив з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн прискорення переговорів про вступ України до ЄС, а також спільні "червоні лінії" у переговорному процесі про закінчення війни, повідомляється на сайті політсили.

"Отримав чіткий сигнал: про сценарій відокремлення переговорних процесів про вступ до ЄС для України і Молдови мова не йдеться. Погодилися, що важливо врахувати економічні складнощі для українських експортерів при розгляді питання торговельних пільг для України", – сказав Порошенко.

За його словами, він обговорив з президенткою Єврокомісії також вироблення спільної позиції щодо завершення війни та встановлення справедливого і тривалого миру.

"Наголосив на тому, що необхідно чітко зафіксувати наші спільні "червоні лінії", зокрема щодо невизнання незаконної анексії Росією Криму та інших тимчасово окупованих територій нашої держави", – додав Порошенко.

Як повідомлялося, єврокомісарка з питань розширення Марта Кос заявила, що ЄС розглядає можливість продовження процесу вступу Молдови, відокремивши її від України на тлі того, як Угорщина чинить спротив переговорам з Києвом.

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина повідомила, що Україна і Угорщина домовилися з 12 травня на регулярній основі проводити консультації, щоб зняти всі занепокоєння угорської сторони і розблокувати переговорний процес про вступ України в Європейський Союз. Пізніше вона назвала заяву Марти Кос стосовно можливості роз’єднати Молдову та Україну в переговорному процесі про членство в ЄС неконструктивною.

Речник Європейської комісії Гійом Мерсьє відзначив, що "коли йдеться про роз'єднання України та Молдови на шляху до вступу, просування цього процесу в Раді залежить виключно від держав-членів". "Зі свого боку, ми залишаємося повністю відданими наданню необхідної технічної, фінансової та політичної підтримки як Молдові, так і Україні для реального продовження їхніх реформ", - додав він.

Речник нагадав, що, відповідно до оцінки Єврокомісії щодо вступу в ЄС, "і Україна, і Молдова досягли стабільного прогресу в реформах… але зрештою, остаточне рішення мають прийняти держави-члени. За словами Мерсьє, в разі, якщо держави-члени побажають це зробити, вони винесуть це питання на обговорення для подальшого ухвалення рішення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

Чехія проводитиме навчання українських пілотів на F-16 та L-39 в рамках Коаліції охочих – прем'єр

Джордже Сіміон і Нікушор Дан вийшли в другий тур виборів президента Румунії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА