Інтерфакс-Україна
19:04 13.01.2026

В окупованому Маріуполі підлітку інкримінують "держзраду" - омбудсмен

1 хв читати
В окупованому Маріуполі підлітку інкримінують "держзраду" - омбудсмен

Російська окупаційна адміністрація в Маріуполі інкримінує "державну зраду" підлітку, порушуючи норми міжнародного гуманітарного права, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"У медіа зʼявилася інформація про затримання жителя Маріуполя за, нібито, "держзраду". Хлопця 2008 року народження звинувачують за комунікацію з державними органами України", – написав Лубінець в Телеграм-каналі.

Він нагадав, що Росія систематично на ТОТ порушує права людини, зокрема права дітей.

"Ми пам'ятаємо трагічну ситуацію двох юнаків з Бердянська: Тиграна Оганесяна та Микити Ханганова. Вони отримали звинувачення від Слідчого комітету РФ у нібито готуванні диверсії на залізниці. Їм інкримінували "порушення" статті російського законодавства, а згодом окупанти їх підступно вбили. Кожен такий випадок – це чергове свідчення системної політики РФ з придушення та залякування цивільного населення на окупованих територіях. І зокрема, їхня "репресивна машина" діє щодо дітей", – наголосив осбудсман.

Він зазначив, що переслідування неповнолітніх, звинувачення без доказів та застосування репресій є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права, зокрема IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

"Росія має нести повну відповідальність за порушення прав цивільних осіб, у тому числі дітей, на тимчасово окупованих територіях України. Я скерував інформацію до Генерального прокурора України та СБУ. Країна-агресор має понести відповідальність за скоєне!", – закликав Лубінець.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог вразив ударними БпЛА інфраструктуру Кривого Рогу, масштабні відключення електрики та опалення

Кривий Ріг перебуває під масованою атакою ворожих БпЛА на інфраструктуру

Бригадний генерал Усов увійшов до складу комісії конкурсу молодих правників

НАБУ й САП викрили керівника депутатської фракції ВР на спробі підкупу народних депутатів

Зеленський обговорив з Гремом і Блюменталем просування санкційного законопроєкту

НАБУ й САП викрили керівника депутатської фракції ВР на спробі підкупу народних депутатів

Сили оборони відбили з початку доби 130 ворожих атак - Генштаб

Ставка ухвалила рішення підвищити ефективність "Лінії дронів" – Умєров

Законопроєкт, який забороняє використання державних коштів для вторгнення в державу НАТО, внесли на розгляд Конгресу США - Стефанішина

Тимчасовий збій у роботі стаціонарних пунктів моніторингу якості атмосферного повітря стався в Києві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА