Інтерфакс-Україна
16:36 13.10.2025

Зеленський та президент Чехії обговорили продовження допомоги, зокрема з постачання артснарядів, обмінялися новими ідеями

2 хв читати
Зеленський та президент Чехії обговорили продовження допомоги, зокрема з постачання артснарядів, обмінялися новими ідеями
Фото: https://t.me/V_Zelenskiy_official

Президенти України та Чехії Володимир Зеленський та Петр Павел обговорили продовження допомоги з боку Праги, зокрема в межах ініціативи щодо постачання артилерійських снарядів, а також обмінялися новими ідеями, що здатні посилити захист України "саме зараз".

"Обговорили чеську ініціативу з постачання артилерійських снарядів. Є також інші ідеї, які допоможуть посилити Україну й наш захист саме зараз. Домовилися, що наші команди все оперативно опрацюють", - написав Зеленський за підсумками розмови із президентом Чехії Петром Павелом.

Зеленський зазначив, що "Чехія дуже підтримує Україну, наших людей від самого початку цієї повномасштабної війни. Цінуємо всю надану допомогу, і сьогодні обговорили її продовження".

Також український лідер поінформував чеського колегу про російські удари по містах України і громадах.

Чеська ініціатива, що реалізується з квітня 2024 року, передбачає закупівлю снарядів у третіх країнах та постачання їх в Україну. Першу партію закуплених таким чином снарядів було доправлено в червні минулого року. Згідно з планами, озвученими раніше президентом Чехії, у 2025 році в рамках ініціативи в Україні планується надати не менш як 1,8 млн снарядів.

Вже в лютому 2025 року президент Чехії Павел заявив, що чеська ініціатива із закупівлі артилерійських снарядів для України в третіх країнах дала змогу поставити щонайменше 1,6 мільйона одиниць боєприпасів.

У травні тодішній прем'єр-міністр Денис Шмигаль казав, що цього року Україна отримає від Чехії 400 тисяч артилерійських боєприпасів у межах чеської ініціативи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ТСК Верховної Ради констатує: система евакуації культурних цінностей досі неефективна

Глава Мінекономіки поставив завдання вирішити проблему з дефіцитом сировини для деревообробки

Окупанти обстріляли Херсон, загинула жінка, чоловік у тяжкому стані – обладміністрація

СБУ та Нацполіція викрили 12 учасників наркосиндикату, який торгував важкими психотропами по всій країні

Сибіга закликав країни чітко засудити атаку РФ на гуманітарну місію ООН на Херсонщині

Сирський провів нараду щодо медзабезпечення ЗСУ

Мінрозвитку та ПРООН підписали угоду на EUR16,5 млн задля впровадження "зеленої" енергетики в Україні, зокрема у школах, дитсадках та лікарнях

ВАКС застосував заставу в 2 млн грн для другого адвоката, який разом з прокурором є підозрюваним в підбурюванні до підкупу – САП

Фундація Олени Зеленської та ОАЕ підписали нову угоду на $5 млн на підтримку дітей, молоді та безпеку навчання

Опадів найближчими днями майже не буде, вночі приморозки, в четвер трохи потеплішає

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА